Informacja XXXIX sesji Rady Gminy

30.08.2006

W dniu 31 sierpnia 2006 r. odbyła się XXXIX sesja Rady Gminy, na której dokonano oceny realizacji budżetu gminy za I półrocze br. Przyjęcie informacji poprzedzone było analizą realizacji budżetu przez resortowe Komisje Rady, które pozytywnie oceniły przebieg realizacji budżetu i w trakcie sesji Rada Gminy jednogłośnie przyjęła przygotowaną informację przez Wójta Gminy.

Ponadto Rada Gminy dokonała zmian w budżecie gminy polegających na wprowadzeniu do budżetu udziału gminy w podatku dochodowym od osób fizycznych oraz części oświatowej subwencji ogólnej i dotacji celowej na zadania związane z pomocą społeczną.

W trakcie sesji Wójt Gminy poinformował o swojej działalności w okresie międzysesyjnym.
Natomiast radni w ramach interpelacji i wniosków poruszyli problemy związane z:

• zamontowaniem znaków drogowych ograniczających tonaż na wykonanych drogach w bieżącym roku;
  • kontynuację prac związanych z regulacją potoku Smolnik na terenie wsi Męcina i zabezpieczenie osuwiska poprzez wykonanie muru oporowego;
  • naprawą przepustu w ciągu drogi powiatowej obok Limdrogu na terenie miasta.

Ponadto radni i sołtysi złożyli podziękowania Wójtowi Gminy za wykonane odcinki dróg na terenie gminy w br.
Odpowiedzi na poruszane problemy udzielił Wójt Gminy.

Natomiast radni w ramach interpelacji i wniosków poruszyli problemy związane z:

• naprawą przepustu w ciągu drogi powiatowej obok Limdrogu na terenie miasta.

Odpowiedzi na poruszane problemy udzielił Wójt Gminy.