Informacja o XXXVIII sesji Rady Gminy Limanowa

26.07.2006

W gminie Limanowa odbyła się XXXVIII sesja Rady Gminy, na której dokonano zmian w budżecie gminy Limanowa polegających na wprowadzeniu do budżetu dodatkowej części subwencji oświatowej dla gminy z przeznaczeniem na wydatki bieżące w szkołach.

Stosownie do postanowień ustawy o finansach publicznych Rada Gminy nadała statut Urzędowi Gminy Limanowa a także określiła zakres i formy informacji o przebiegu wykonania budżetu Gminy Limanowa za I półrocze danego roku budżetowego oraz informacji, o której mowa w art. 97 pkt 1 ustawy z dnia 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych.

W związku z udziałem gminy w kontynuacji akcji "Przejrzysta Polska" w ramach zadań obligatoryjnych Rada Gminy podjęła uchwałę w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami gminy.

W celu umożliwienia korzystania przez uczniów Liceum Profilowanego w Męcinie ze stypendium Rada Gminy uchwaliła regulamin przyznawania stypendiów współfinansowanych przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego dla uczniów w roku szkolnym 2006/2007.

Ponadto Wójt Gminy poinformował o swojej działalności w okresie międzysesyjnym. Natomiast radni w ramach interpelacji i wniosków poruszyli problemy związane z:

• usunięciem szkód wyrządzonym przez deszcze w miesiącu czerwcu br. na niektórych drogach gminnych i osiedlowych,
  • poprawą poboczy przy drogach gminnych w Łososinie Górnej i Męcinie,
  • umieszczeniem aktualnych rozkładów jazdy na stronach internetowych Starostwa, gminy, miasta oraz PKS,
  • naprawą mostku do osiedla Czachórówka i Kącina w Sowlinach,
  • usunięciem kilku słupków w ciągu ulicy Matki Boskiej Bolesnej aby mogli się zatrzymać rodzice przywożący chore dzieci do przychodni lekarskiej.

Odpowiedzi na poruszane problemy udzielił Wójt Gminy.

• poprawą poboczy przy drogach gminnych w Łososinie Górnej i Męcinie,
  • naprawą mostku do osiedla Czachórówka i Kącina w Sowlinach,

Odpowiedzi na poruszane problemy udzielił Wójt Gminy.