7 miejsce gminy Limanowa w rankingu samorządów

24.07.2006

Gmina Limanowa zajęła 7 miejsce w rankingu samorządów ogłoszonym przez Rzeczpospolitą w dniu 20 lipca 2006 r. w siedzibie redakcji w Warszawie.

Ranking został ogłoszony po wnikliwym przestudiowaniu finansów gminy za 2005 r. Nagrodą jest okolicznościowy dyplom wręczony Wójtowi i Przewodniczącemu Rady Gminy przez Przewodniczącego Kapituły prof. Jerzego Buzka.

{multithumb thumb_height=150}

Nagrodzone zostały te samorządy, które najlepiej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia mieszkańców zgodnie z regułami odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego. Przyznawano też punkty za pozyskiwanie funduszy z Unii Europejskiej oraz za współpracę z lokalnymi organizacjami samorządowymi. Dodatkowo, jeśli gmina dużo inwestuje w ochronę środowiska i transport, dobre miejsce w rankingu miała zagwarantowane.

{multithumb thumb_height=150}