Gmina Limanowa Laureatem II Edycji Konkursu

14.06.2003

W dniu 14 czerwca br. w Sejmie RP Kapituła konkursu "Profesjonalna Gmina Przyjazna Inwestorom" pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu RP Marka Borowskiego ogłosiła wyniki II edycji rankingu.

W konkursie udział wzięło 200 gmin. Nasza gmina w grupie gmin 15-40 tys. mieszkańców zajęła drugie miejsce otrzymując okolicznościową tablicę wraz ze znakiem jakości z trzema gwiazdkami.
Ponadto w kategoriach "Komunikacja społeczna i partycypacja mieszkańców" oraz "Zarządzanie finansami" gmina zajęła IV miejsca otrzymując okolicznościowe dyplomy.
W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli Wójt Gminy Władysław Pazdan oraz Przewodniczący Rady Gminy Józef Oleksy.

Ranking "Profesjonalna Gmina Przyjazna Inwestorom" został utworzony z myślą o podnoszeniu profesjonalizmu zarządzania gminami i poprawy współpracy pomiędzy inwestorami, a lokalną administracją publiczną.
Celem strategicznym Rankingu jest tworzenie dobrych warunków do inwestowania, rozwoju społeczno - gospodarczego i spadku bezrobocia.
Nasza gmina uzyskała czołową lokatę dzięki umiejętnemu pozyskiwaniu środków z funduszy przedakcesyjnych w tym SAPARD oraz utworzenie i utrzymywanie profesjonalnej strony www oraz biuletynu informacji publicznej.