Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Spotkanie Społecznego Komitetu Budowy Kaplicy i Krzyża na Górze Paproć

03.03.2003

W Urzędzie Gminy odbyło się kolejne robocze spotkanie Społecznego Komitetu Budowy Kaplicy i Krzyża na Górze Paproć, przy górskim szlaku turystycznym z Limanowej do Tymbarku.
Społeczny Komitet, nad którym patronat sprawuje Gmina Limanowa, od kilku lat realizuje budowę tego interesującego obiektu sakralno-kulturowego w atrakcyjnym widokowo miejscu na szczycie Paproci. Obok już istniejącej i funkcjonującej od dwu lat kaplicy, stanie dwudziestometrowy, stalowy krzyż, który jest już prawie gotowy w Ujanowicach, w zakładzie Pana Kazimierza Wojtasa - wykonawcy krzyża na Miejskiej Górze w Limanowej. Transport i posadowienie krzyża na miejscu przewidywane jest, w zależności od warunków pogodowych, na miesiąc maj, a poświęcenie - w ostatnią niedzielę czerwca, podczas corocznego święta rozpoczynającego sezon turystyczny na Ziemi Limanowskiej.

W Urzędzie Gminy odbyło się kolejne robocze spotkanie Społecznego Komitetu Budowy Kaplicy i Krzyża na Górze Paproć, przy górskim szlaku turystycznym z Limanowej do Tymbarku.
Społeczny Komitet, nad którym patronat sprawuje Gmina Limanowa, od kilku lat realizuje budowę tego interesującego obiektu sakralno-kulturowego w atrakcyjnym widokowo miejscu na szczycie Paproci. Obok już istniejącej i funkcjonującej od dwu lat kaplicy, stanie dwudziestometrowy, stalowy krzyż, który jest już prawie gotowy w Ujanowicach, w zakładzie Pana Kazimierza Wojtasa - wykonawcy krzyża na Miejskiej Górze w Limanowej. Transport i posadowienie krzyża na miejscu przewidywane jest, w zależności od warunków pogodowych, na miesiąc maj, a poświęcenie - w ostatnią niedzielę czerwca, podczas corocznego święta rozpoczynającego sezon turystyczny na Ziemi Limanowskiej.Liczba wyświetleń: 1568
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne