Spotkanie dotyczące integracji europejskiej

16.03.2003

Z inicjatywy Biura Integracji Europejskiej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie w dniu 16 marca o godz. 1300 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa odbyło się spotkanie poświęcone upowszechnianiu idei integracji europejskiej oraz wiedzy o Unii.

Spotkaniu przewodniczył Pan Józef Oleksy - Przewodniczący Rady Gminy Limanowa, który poinformował zebranych o inwestycjach i działaniach realizowanych ze środków unijnych na terenie Gminy Limanowa.
Przedstawicielka ODR przedstawiła efekty negocjacji Polski z UE dotyczące rolnictwa. Kierownik ODR-u Pan Leszek Leśnik mówił o szansach i zagrożeniach wynikających z przystąpienia Polski do UE.
Uczestniczący w spotkaniu Poseł na Sejm RP Tadeusz Parchański wraz z podinspektorem Komendy Wojewódzkiej w Krakowie odpowiadali na pytania uczestników wyjaśniając poruszone na spotkaniu problemy.
Spotkanie zaszczycił swoją obecnością prof. Antoni Dziatkowiak, wypowiadając się na temat bezpieczeństwa socjalnego, opieki zdrowotnej i bezrobocia.
W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele administracji rządowej z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Przedstawiciele społeczności gminnej żywo dyskutowali z zaproszonymi gośćmi.

Przedstawiciele społeczności gminnej żywo dyskutowali z zaproszonymi gośćmi.