Ubezpieczenia społeczne rolników

19.02.2003

W dniu 20.02.03 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Limanowej odbyła się konferencja na temat: "Ubezpieczenia społeczne rolników".

Organizatorzy: Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Krakowie z/ s w Karniowicach Oddział w Nawojowej, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Nowym Sączu, Małopolska Izba Rolnicza, Urząd Gminy w Limanowej, KRUS Placówka Terenowa w Limanowej.
Tematyka konferencji obejmowała:

1. Funkcjonowanie KRUS.
  2. Świadczenia w ramach ubezpieczenia społecznego rolników.
  3. Wypadkowość w rolnictwie.
  4. Ubezpieczenia społeczne rolników w UE na wybranych przykładach.
  5. Informacja o działalności Małopolskiej Izby Rolniczej.
  6. Prezentacja firmy sponsorujących konferencję.

Wykłady prowadzili: Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Nowym Sączu p. Jan Boroński oraz inni pracownicy Oddziału.
Informację o działalności Małopolskiej Izby Rolniczej przedstawiła Pani Alicja Kostuś.
Gośćmi konferencji byli wójt gminy Limanowa Władysław Pazdan oraz v - ce wójt Franciszek Bieda.
Firmą sponsorującą konferencję była Rolniczo - Handlowa Spółdzielnia Pracy z Nowego Sącza.
Konferencję zakończyła dyskusja świadcząca o zainteresowaniu rolników systemem ubezpieczeń społecznych w Polsce i krajach UE.

Tematyka konferencji obejmowała:

1. Funkcjonowanie KRUS.
  2. Świadczenia w ramach ubezpieczenia społecznego rolników.
  3. Wypadkowość w rolnictwie.
  4. Ubezpieczenia społeczne rolników w UE na wybranych przykładach.
  5. Informacja o działalności Małopolskiej Izby Rolniczej.
  6. Prezentacja firmy sponsorujących konferencję.