Pierwsza sesja Rady Gminy

17.11.2002

W sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się I sesja Rady Gminy Limanowa IV kadencji samorządu podczas której radni złożyli ślubowanie. Sesję zwołaną przez Przewodniczącego Rady Gminy poprzedniej kadencji prowadziła do chwili wyboru Przewodniczącego Rady Gminy Limanowa radna senior Bronisława Matląg.

Po złożeniu ślubowania Rada Gminy na Przewodniczącego Rady Gminy wybrała Pana Józefa Oleksego zgłoszonego jako jedynego kandydata na tę funkcję.
Wiceprzewodniczącymi Rady Gminy zostali wybrani Pani Bronisława Matląg i Pan Eugeniusz Wojak.
Następnie Pan Władysław Pazdan Wójt Gminy Limanowa złożył ślubowanie.
Rada Gminy powołała również Pana Marcina Matrasa na Skarbnika Gminy oraz ustaliła wynagrodzenie dla Wójta Gminy na dotychczasowym poziomie.
W trakcie sesji Wójt Gminy poinformował o najważniejszych zadaniach jakie stają do rozwiązania przed Wójtem i Radą Gminy.
Obecni na sesji Rady Gminy Poseł na Sejm RP Bronisław Dutka, Starosta Powiatu - Roman Duchnik, Wicestarosta Zbigniew Dutka oraz Marek Czeczótka - Burmistrz Miasta Limanowa złożyli serdeczne życzenia dla Przewodniczącego Rady, Wójta Gminy oraz wszystkich radnych apelując o owocną współpracę dla dobra Ziemi Limanowskiej.

Następnie Pan Władysław Pazdan Wójt Gminy Limanowa złożył ślubowanie.