Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Siekierczyna I

Sołectwo o powierzchni 767,30 ha malowniczo położone we wschodniej części Beskidu Wyspowego u podnóża Jeżowej Wody i Ostrej. Miejscowość Siekierczyna, niegdyś podzielona została na dwa sołectwa: Siekierczyna I (Dolna) i Siekierczyna II (Górna), które łącznie zamieszkuje blisko 1833 mieszkańców.

W miejscowości powstała kaplica, która należy do parafii pw. św. Marii Magdaleny w Kaninie. W Siekierczynie Dolnej w samym centrum znajduje się Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki wraz ze zmodernizowanym boiskiem sportowym. W miejscowości działa również Ludowy Klub Sportowy Słomka, którego zawodnicy trenują na własnym, nowo wybudowanym stadionie wraz z zapleczem sportowym. W Siekierczynie Dolnej, przy skrzyżowaniu dróg znajduje się dworek szlachecki Na Podstawach, będący obecnie własnością prywatną, a tuż obok dworku stoi XIX-wieczny spichlerz drewniany. 11 maja 2014 roku uroczyście poświęcono i oddano do użytku budynek świetlicy wiejskiej.

Do najważniejszych inwestycji zrealizowanych w sołectwie należy modernizacja budynku szkoły, budowa infrastruktury sportowej oraz modernizacja dróg osiedlowych i gminnych.

 

Sołtys wsi Siekierczyna I Józef Hutek

Sołtys: Józef Hutek

Kontakt: 18 332-96-10 lub 886-593-778

Sołtysi poprzednich kadencji: Jan Hutek, Stanisław Biedroń

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne