Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Młynne

Miejscowość o powierzchni 776,79 ha zamieszkiwana przez około 1368 mieszkańców, położona nad rzeką Łososina, leży na południowych zboczach góry Kamionnej, gdzie zlokalizowany jest Rezerwat przyrody Kamionna oraz na północnych stokach gór wchodzących w skład Pasma Łososińskiego( Dzielec i Groń) Przez środek miejscowości przechodzi droga wojewódzka nr 965 z Limanowej do Bochni.

W Młynnem znajduje się kaplica pw. Św. Maksymiliana Kolbe, która należy do parafii Łososina Górna oraz Szkoła Podstawowa z nowo wybudowanym placem zabaw dla najmłodszych. W miejscowości działa również Uczniowski Klub Sportowy Patria,propagujący aktywny wypoczynek w postaci biegów na orientację. Będąc w Młynnem, rodzinnej miejscowości polskiego polityka, posła na Sejm II RP Zygmunta Żuławskiego, warto zatrzymać się w gospodarstwie agroturystycznym Rafała Wątroby, zobaczyć dzieła mistrzyni szydełkowania Elżbiety Barszcz oraz podziwiać rękodzieła wykonane
w drewnie Marty i Bogusława Madej.

Do najważniejszych inwestycji wykonanych w sołectwie bez wątpienia należy modernizacja budynku szkoły wraz z budową wspomnianego placu zabaw, budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej oraz modernizacja dróg gminnych i osiedlowych.
 
Sołtys wsi Młynne Leszek Twaróg

Sołtys: Leszek Twaróg

Kontakt: 18 337-69-82 lub 601-494-329

Sołtys poprzedniej kadencji: Zygmunt Tatkowski
 

5

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne