Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„Remont drogi gminnej nr 340496K Stara Wieś – Golców w km od 0+000 do km 2+220,00 w miejscowości Stara Wieś, Gmina Limanowa”

Podpisanie umów na remont dróg w Męcinie i Starej Wsi

 
Podpisanie umów na remont dróg w Męcinie i Starej Wsi - zdjęcie główne
 
W piątek 11 sierpnia  br.  Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut podpisał w kontrasygnacie ze Skarbnikiem Gminy Limanowa Marcinem Matrasem umowy z Wicewojewodą Małopolskim  Mateuszem Małodzińskim na łączną kwotę 941 092,00 zł. To kolejne już środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozyskane przez Gminę Limanowa

- Dziękuję Panu Wojewodzie Małopolskiemu Łukaszowi Kmicie oraz  Wicewojewodzie Mateuszowi Małodzińskiemu za kolejne tak znaczące wsparcie, przeznaczone dla samorządów z Małopolski. Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg poprawi się bezpieczeństwo oraz jakość życia na ternie gminy Limanowa - podkreśla Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut - dziękuje rządowi za wsparcie i możliwość przeznaczenia środków na infrastrukturę drogową, co skutkuje zwiększeniem komfortu dla mieszkańców gminy Limanowa. Bez tych środków nie bylibyśmy w stanie w takim stopniu spełniać oczekiwań mieszkańców naszej gminy.Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się to pozyskania kolejnego dofinansowania.

Warto dodać, że dofinansowanie dla Gminy Limanowa to aż 80 % kosztów kwalifikowanych wnioskowanej kwoty na remont drogi w Starej Wieś – Golców i 60% na remont drogi Męcina – Kłodne – Stańkowa.
„Remont drogi gminnej nr 340496K Stara Wieś – Golców w km od 0+000 do km 2+220,00 w miejscowości Stara Wieś, Gmina Limanowa” kwota otrzymanego dofinansowania : 540 476,00 zł.
„Remont drogi gminnej nr 340452K Męcina – Kłodne – Stańkowa w km od 0+980,00 do km 3+010,00 w miejscowości Męcina, Kłodne, Gmina Limanowa” kwota otrzymanego dofinansowania : 400 616,00 zł.Gmina Limanowa przeprowadziła już postępowania przetargowe, dzięki czemu inwestycje już wkrótce doczekają się realizacji. Podpisano także umowy z wyłonionymi Wykonawcami, którymi są : * zadania nr 1 : Przedsiębiorstwo  Drogowo – Mostowe LIMDROG Sp. z o.o. z Limanowej, * zadania    nr 2 : Przedsiębiorstwo  ZBD GROUP Sp. z o.o. z Drogowo – Mostowe LIMDROG Sp. z o.o. z Nowego Sącza. Planowany termin zakończenia obu zadań wyznaczono na koniec grudzień br.Uroczyste podpisanie umów z Wicewojewodą  odbyło się w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej. W wydarzeniu wzięli udział: Wicemarszałek Ryszard Terlecki,  Senator RP Jan Hamerski, Posłowie RP: Barbara Bartuś, Arkadiusz Mularczyk, Patryk Wicher oraz Włodarze Samorządów wraz ze skarbnikami. 

http://https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2023/08/podpisanie-umow-na-remont-drog-w-mecinie-i-starej-wsi 
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne