Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Pisarzowianie

Zespół Regionalny Pieśni i Tańca Pisarzowianie powstał 1 marca 1975 roku z inicjatywy Państwa Weroniki i Stanisława Liberdów. Obecnie prowadzony jest przez Weronikę Liberda oraz jej córkę Bożenę Ampulską.

To zespół autentyczny w swoich zwyczajach, obrzędach, strojach, tańcach, śpiewie, muzyce oraz gwarze. Prezentuje bogaty i wciąż żywy folklor Lachów Ziemi Limanowskiej. Zespół tworzy ponad trzydziestoosobowa grupa, przedstawicieli trzech pokoleń – dorosłych, młodzieży oraz dzieci pochodzących z Pisarzowej i okolic.

Repertuar grupy stanowią widowiska ilustrujące miejscowe zwyczaje i obrzędy. O wysokiej randze zespołu świadczą liczne dyplomy, nagrody i puchary zdobywane na renomowanych konkurach i festiwalach. Zespół Regionalny Pieśni i Tańca Pisarzowianie występuje corocznie na przeglądach kolędniczych, Festiwalu Folklorystycznym „Limanowska Słaza”, przeglądach teatralnych w Czarnym Dunajcu i Tarnogrodzie.

Swój dorobek artystyczny Pisarzowianie prezentują w Polsce i zagranicą. Występowali m.in. w Żywcu, Zakopanem, Węgrowie, Kazimierzu, Dąbrowie Górniczej, Strzegomiu, Podegrodziu, Krynicy, czy też w Watykanie, we Francji, Niemczech i na Słowacji.
 

KONTAKT
ZESPÓŁ REGIONALNY PIEŚNI I TAŃCA "PISARZOWIANIE"
Pisarzowa 257
34-654 Męcina
tel. 695 633 363
[email protected]


 
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne