Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

KGW Rupniów-Centrum

Koło Gospodyń Wiejskich Rupniów – Centrum powstało w 1960 roku. Założycielem był ówczesny przewodniczący Gromadzkiej Rady Narodowej w Nowym Rybiu – Jan Sułkowski. Początkowo grupa liczyła osiem członkiń. Pierwszą przewodniczącą Koła była Elżbieta Nowak , długie lata funkcje przewodniczącej pełniła Maria Franczak zmarła w 2020 roku. Obecnie funkcję głównej gospodyni pełni Halina Piechnik, a w Kole prężnie działa szesnaście kobiet.

We wrześniu 2012 roku Koło przekształciło się w Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Rupniów - Centrum.

Członkinie spotykają się raz w miesiącu, gdzie uczą się szydełkowania, robienia na drutach, bibułkarstwa i układania kompozycji z suchych kwiatów. We współpracy z Zespołem Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie odbyły się dwa konkursy gotowania i pieczenia,a także kurs obsługi komputerów.

Stowarzyszenie KGW Rupniów-Centrum bierze udział w licznych przeglądach, konkursach i festiwalach folklorystycznych na szczeblach gminnym, powiatowym, a także regionalnym, promując tym samym kulturę ludową Gminy Limanowa. Dorobkiem działalności Koła są wielokrotnie zdobywane dyplomy, wyróżnienia i listy gratulacyjne.


KONTAKT
Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Rupniów – Centrum
Rupniów 259
34-652 Nowe Rybie
tel. 18 332 22 73  
5

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne