Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Krystyna Kurczab

Gospodarstwo Agroturystyczne U KRYSTYNY w Sowlinach prowadzone przez Panią Krystynę Kurczab, zostało założone w 1999 roku. Od tamtej pory odwiedziło go już ponad
1,5  tys. osób z całej Polski i z zagranicy (Niemcy, Belgia, Dania, Austria, Szwecja, Francja, Hiszpania). Dom położony jest w malowniczej dolinie leśnych stoków, blisko miasta Limanowa
i Miejskiej Góry.

Dla gości przygotowano:
  • Samodzielne mieszkanie „jednopokojowe” – dla 3 osób z własną kuchnią i łazienką
  • Samodzielne mieszkanie „dwupokojowe” – dla 6 osób z własną kuchnią i łazienką
  • Pokój „1” - dwuosobowy
  • Pokój „2” - czteroosobowy
  • Pokój „3”- dwuosobowy
  • ze wspólną kuchnią i łazienką
Pokoje wyposażone w TV, na terenie obiektu dostęp do Internetu bezprzewodowego. Wszystkie pokoje urządzone w sposób przytulny, zachowując wiejski klimat, z dbałością o jak największą wygodę turystów. Do dyspozycji gości przeznaczony jest duży ogród, gdzie wieczory można spędzić w „Bacówce” przy kominku.

Gospodarstwo posiada bogatą kolekcję narzędzi i przedmiotów codziennego użytku dawnych mieszkańców naszego regionu - naczynia mosiężne, żeliwne, moździerze, lampy naftowe, wagi, żelazka, kołowrotki, cepy, maszyny do szycia, tarki do prania, itp.

Dużym atutem obiektu jest czynne gospodarstwo rolne – kontakt ze zwierzętami i możliwość uczestniczenia w pracach gospodarskich. Oferujemy produkty z własnego gospodarstwa - mleko, śmietana, masło, ser, chleb, jajka, warzywa, owoce i miód.

Wyjątkową i niespotykaną atrakcją wyróżniającą naszą ofertę są bębny i rzeźby afrykańskie wykonywane przez synów Gospodyni. Konstrukcja, kształty, wzory, zdobienia i sposoby wykonania bębnów są oparte na wzorcach afrykańskich. Istnieje możliwość nauki gry na instrumentach!

Ponadto goście mają okazję kupić koronkowe serwetki wykonane przez Gospodynię oraz nauczyć się bibułkarstwa i haftu krzyżykowego.

Gmina Limanowa jest atrakcyjna zarówno dla tych, którzy pragną spokoju, bliskości przyrody, a także dla osób kochających aktywny wypoczynek. Doskonała baza wypadowa w góry do Zakopanego, Szczawnicy, Niedzicy, Krynicy i Krakowa, a także na Słowację. Gospodarstwo zapewnia wiosną i latem - uroki przyrody, jesienią - bogactwa lasów, a zimą - kuligi i jazdę na nartach i sankach.

Aby spełnić oczekiwania gości, jednocześnie zagwarantować wysoki standard wypoczynku w domu Pani Krystyny Kurczab, gospodarstwo poddane zostało kategoryzacji przez inspektorów Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne" i otrzymało kategorię - jedno słoneczko. 

Nagrody i wyróżnienia:
  • Nagroda za zajęcie I miejsca w Konkursie pod hasłem „Piękno wokół nas” na najładniej utrzymane otoczenie i wygląd swojego miejsca zamieszkania w kategorii: gospodarstwa agroturystyczne – w 2002 roku.
  • Wyróżnienie w I edycji konkursu Gospodarz Roku Powiatu Limanowskiego za wybitne osiągnięcia w kategorii Agroturystyka – 2004 rok.
  • Wyróżnienie w Konkursie pod hasłem „Piękno wokół nas” na najładniej utrzymane otoczenie i wygląd swojego miejsca zamieszkania w kategorii: gospodarstwa agroturystyczne – w 2005 roku.
  • Wyróżnienie w Powiatowym konkursie "Gospodarstwo Agroturystyczne przyjazne Gościom i środowisku" - w 2005 roku.

KONTAKT
Gospodarstwo Agroturystyczne "U Krystyny"
Krystyna Kurczab
Sowliny 64
34-600 Limanowa
tel. 500 280 764
tel. 18 337 36 18
[email protected]
www.ukrystyny.limanowa.pl
www.u-krystyny.agroturystyka.pl
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne