Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Rolnictwo

 

Ustawa z dnia 9 maja 2023 r. o zmianie ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wprowadziła korzystne zmiany dla rolników tj. zwrot akcyzy za paliwo rolnicze w kwocie 2 zł do 1 litra oleju napędowego.
 
Większa kwota zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze - 2 zł zwrotu za 1 litr oleju napędowegoW przypadku wniosków złożonych do gminy w sierpniu br. dopłaty do paliwa rolniczego zakupionego w okresie od 1 lutego do 31 lipca 2023 r., będą się składać z dwóch części:

Pierwsza część to zwrot akcyza za paliwo rolnicze w kwocie 1,46 zł za każdy zakupiony litr oleju napędowego;

Druga część dopłat do paliwa rolniczego będzie przyznawana jako dodatkowa pomoc w kwocie 0,54 zł do każdego litra oleju napędowego.Oznacza to, że w drugim okresie składania przez rolników wniosków o zwrot podatku (tj. od 1 do 31 sierpnia 2023 r.), zwrot do 1 litra zakupionego oleju napędowego wyniesie 2 zł.

Zwiększona kwota zwrotu dotyczy pozostałego u rolnika limitu po wypłacie zwrotu podatku z tzw. pierwszego okresu składania wniosków o zwrot podatku.Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze dla szerszej grupy hodowcówTak jak do tej pory rolnicy będą mogli otrzymywać zwrot akcyzy do paliwa rolniczego na każdy hektar użytków rolnych oraz do utrzymywanego bydła.

Od sierpnia 2023 r. o dopłaty będą mogli występować także hodowcy: świń, owiec, kóz i koni, którzy zakupili paliwo rolnicze od 1 sierpnia 2022 r. do 31 lipca 2023 r.

Poniżej zamieszczona została informacja Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakresie procedury naboru wniosków w II okresie,oraz potrzebne dokumenty do ubiegania sie o zwrot podatku akcyzowego.

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne