Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Sezon Turystyczny uroczyście otwarty!

02.07.2024
W niedzielne popołudnie 30 czerwca na górze Paproć odbyło się uroczyste Otwarcie Letniego Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej. 

Uroczystość „Otwarcia Letniego Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej” rozpoczęła o godz. 15.00 msza św., którą odprawił proboszcz parafii w Łososinie Górnej ks. dr Kazimierz Fąfara w kontrcelebrze ks. dr Hieronima Kosiarskiego. Eucharystia odprawiona została przy oprawie muzycznej Orkiestry Parafialnej działającej przy łososińskiej parafii.Po mszy św. nastąpiło oficjalne otwarcie uroczystości, a przybyłych na górę Paproć uczestników wydarzenia powitali Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Przewodniczący Rady Gminy Daniel Łącki, Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego Józef Pietrzak , Etatowy Członek Powiatu Limanowskiego Czesław Kawalec, Radni Powiatu Limanowskiego Kazimierz Bukowiec i Rafał Woźniak, Radni Gminy Limanowa: Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rafał Woźniak, Zuzanna Kolawa jednocześnie sołtys Koszar, Andrzej Wyżycki oraz Stanisław Młyński,

W wydarzeniu uczestniczyli również: Zastępca Wójta Gminy Limanowa Wojciech Pazdan, Iwona Wojak-Ćwik Radna Gminy Limanowa, Jacenty Musiał Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Limanowej  oraz sołtysi z gminy Limanowa: Karol Golonka, Ryszard Piszczek oraz Jerzy Kruczek oraz Maria Twaróg a także Wójt Gminy Mszana Dolna Mirosław Cichorz.
 
Specjalny Dyplom Okolicznościowy dla  Kazimierza Fąfary wręczył Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Limanowa  Danielem Łąckim gratulując duchownemu otrzymania Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2024 w kategorii : historia za książkę  „Bóg nie jest Bogiem wojny. Wspomnienia żołnierzy alumnów”.Już po raz drugi podczas Otwarcia Sezonu Turystycznego odbyła się również BITWA REGIONÓW - konkurs, którego przedmiotem jest wykonanie tradycyjnej potrawy regionalnej z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu regionalnego (z wyłączeniem deserów) charakterystycznej dla regionu działania koła gospodyń wiejskich.

Głównym organizatorem konkursu jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przy współpracy z miejscowym MODRem, ARMiRem oraz KRUSem.

Z terenu dwóch powiatów: limanowskiego oraz bocheńskiego rywalizowało 9 KGW: Koło Gospodyń Wiejskich z Rajbrotu, Koło Gospodyń Wiejskich Łętowe, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych-Trzciana, Koło Gospodyń Wiejskich Stradomianki pod Borkiem, KGW Tymbark, Koło Gospodyń Wiejskich w Łososinie Górnej, Koło Gospodyń Wiejskich Podłopień, i  Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich Dar serca z Łąkty Dolnej, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Olszówka.

Konkurs, rozpoczął się o godzinie 16.00 zaraz po zakończeniu mszy świętej i odbywał się równolegle z pozostałymi atrakcjami imprezy na Paproci.

Występy na scenie rozpoczęły się od akcentu sportowego, gdyż jako pierwsi wystąpili zawodnicy Klubu Sportowego Karate Kyokushin Stara Wieś Męcina prezentując umiejętności najmłodszych klubowiczów.Występy muzyczne rozpoczął Jasiu Sobuś utalentowany 13 latek z Łososiny Górnej, który zaprezentował na scenie 3 utwory muzyczne.

Najmłodsi uczestnicy wydarzenia nie mogli narzekać na nudę. W ramach uroczystości na górze Paproć dostępnych było mnóstwo atrakcji - dzieci skorzystać mogły z darmowych dmuchańców, malowania twarzy oraz przejażdżek konnych. Animatorzy przygotowali dla najmłodszych konkursy o tematyce krajoznawczo-turystycznej.
 
Około godziny 18.00 odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu „Bitwa Regionów”.

I miejsce oraz nagrodę 2.000,00 złotych zdobyły panie z Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Olszówka.
II miejsce oraz nagrodę 1.500,00 złotych otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich Tymbark
III  miejsce oraz nagrodę  1.000,00 złotych trafiło w ręce Koło Gospodyń Wiejskich Stradomianki pod Borkiem


Podczas uroczystości zaprezentowały się również warsztaty artystyczne „Czerwone Korale” z Pisarzowej prezentując na scenie zabawy dziecięce oraz dawne przyśpiewki.Następnie odbyło się losowanie nagród w loterii. Emocji podczas losowania było co nie miara, a z każdą minutą cenne nagrody, którymi były m.in. gry, artykuły sportowe, turystyczne, elektroniczne oraz sprzęty gospodarstwa domowego znajdowały swoich szczęśliwych właścicieli.Emocje po losowaniu nagród w loterii można było rozładować podczas kolejnego punktu programu występu zespółu „The Radiants ” którzy poderwali liczne grono uczestników imprezy do tańca.Podsumowaniem otwarcia sezonu turystycznego był występ zespołu ”Kapela ZBYRNI”, która zapewniła zabawę uczestnikom do ostatnich minut.Podziękowania za pomoc w zabezpieczeniu uroczystości należą się strażakom z OSP Rupniów, Kisielówka oraz Nowe Rybie. A także licznym patrolom policji z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, które czuwały nad bezpieczeństwem uczestników imprezy.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy rodzinom Rysiów z Koszar, Wilkowiska i Tymbarku, którzy udostępnili teren pod parkingi i samą uroczystość, Kazimierzowi Wójcikowi za wszelką pomoc.

Uczestnikom powitania lata dziękujemy za liczny udział i zapraszamy na górę Paproć za rok, tradycyjnie w ostatnią niedzielę czerwca.

„Otwarcie Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej” zrealizowano przy wparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Limanowej.
 
Po więcej zdjęć z wydarzenia zapraszamy na Facebook'a Gminy Limanowa.


Liczba wyświetleń: 742
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne