Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wystawa pt. „Patriotyzm to nasze prawo i obowiązek”

17.06.2024
W poprzedni piątek (7 czerwca) Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej gościło uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej „Patriotyzm to nasze prawo i obowiązek”. 
Projekt ten realizowany jest przez Warsztaty Artystyczne „Czerwone Korale” oraz Stowarzyszenie Artystów „Pełna Skrzynia” z Pisarzowej, a wspierany przez powiat limanowski.

Wydarzenie to jest częścią projektu realizowanego przez Warsztaty Artystyczne „Czerwone Korale” oraz Stowarzyszenie Artystów „Pełna Skrzynia” z Pisarzowej, wspieranego finansowo przez powiat limanowski.Uroczystość otworzył Mateusz Pietrzak - dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej, który powitał zaproszonych gości, dzieci i młodzież uczestniczących w warsztatach oraz opiekunów i organizatorkę Warsztatów Artystycznych „Czerwone Korale”, Małgorzatę Górkę. Wśród obecnych byli również wójt gminy Limanowa Jan Skrzekut, wiceprzewodniczący Rady Gminy Limanowa Rafał Woźniak, radny miasta Limanowa Robert Kowalski oraz kierownik Wydziału Kultury i Promocji Gminy Limanowa Wojciech Korabik. Starosta
Mieczysław Uryga przekazał gratulacje i podziękowania dla organizatorki warsztatów w okolicznościowym liście.Po oficjalnej części wydarzenia uczestnicy mieli okazję zwiedzić wystawę fotograficzną w mini galerii PCIT, dokumentującą wydarzenia z udziałem uczestników projektu. Nie zabrakło także poczęstunku dla najmłodszych oraz okazji do rozmów, wymiany doświadczeń i wrażeń.

Projekt „Patriotyzm to nasze prawo i obowiązek” realizowany jest od maja 2024 r. do listopada 2024 r. Uczestnicy Warsztatów Artystycznych „Czerwone Korale” biorą udział w różnorodnych zajęciach, takich jak warsztaty plastyczne, plener malarski czy wydarzenia patriotyczne, np. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dzięki tym działaniom pielęgnują wzajemne więzi, postawę patriotyzmu oraz przywiązanie do lokalnej wspólnoty, a także pogłębiają wiedzę na temat historii i bohaterów regionu.Wystawę „Patriotyzm to nasze prawo i obowiązek” w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej można zobaczyć do 27 czerwca br.


Liczba wyświetleń: 258
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne