Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Spotkanie z autorami piszącymi do kwartalnika „Sądeczanin Historia”

11.06.2024
Już w najbliższy czwartek 13 czerwca 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej o godzinie 17:30 odbędzie się spotkanie z autorami piszącymi do kwartalnika „Sądeczanin Historia”. Podczas spotkania będzie promowany najnowszy numer czasopisma pt. „Artyści Sztuk Pięknych”. W spotkaniu wezmą udział między innymi autorzy artykułów najnowszego numeru pochodzący z naszego powiatu: Damian Król, Sylwester Rękas, Karol Wojtas, Michał Wójcik, ale także autorzy pochodzący z Nowego Sącza i Sądecczyzny.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej. Podczas spotkania będzie można zadać pytania i podyskutować z autorami. W tym dniu w na wydarzeniu będzie można nabyć zarówno najnowszy numer kwartalnika jak i numery archiwalne w których znajdowały się artykuły dotyczące Ziemi Limanowskiej a dotyczyły między innymi: edukacji, zasłużonych postaci Kościoła, dworów i dworków czy ruchu ludowego.

Wstęp na spotkanie jest darmowy a każdy obecny będzie mógł zabrać glos i zadać pytania autorom.

Kwartalnik „Sądeczanin Historia” wydawany jest przez Fundację Sądecką od 2018 roku. Poświęcony jest historii regionu. Każde wydanie ma charakter monograficzny, poruszający inną tematykę. Ukazały się m.in. numery poświęcone sądeckim historykom i regionalistom, duchowieństwu, genealogii…

Tematem pierwszego w tym roku wydania kwartalnika są artyści sztuk pięknych, a wśród nich pochodzący ze Starej Wsi Wincenty Stanisław Gawron oraz pochodzący z Mszany Dolnej Stanisław Ciężadlik.

Kwartalnik „Sądeczanin Historia” tworzą pasjonaci historii, którzy miłością do regionu i jego przeszłości chcą zarazić szersze grono czytelników. Każdy numer kwartalnika zawiera ciekawostki, a także zdjęcia i grafiki po raz pierwszy publikowane na łamach tego typu wydawnictw.Liczba wyświetleń: 247
2

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne