Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Europiknik Rodzinny z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej i obchody Dnia Dziecka

04.06.2024
3 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Męcinie obchodzono Dzień Dziecka, który w tym roku zbiegł się z 20. rocznicą członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W przygotowania imprezy włączył się Ludowy Klub Sportowy „Smolnik”, dzięki któremu pozyskano środki na organizację tego przedsięwzięcia. Zaplanowane atrakcje adresowane były zarówno do starszych, jak i młodszych dzieci. Europiknik zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Limanowa  Jan Skrzekut , Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król oraz Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa Wojciech Korabik. Goście odwiedzili niektóre stoiska, nawiązując serdeczne rozmowy z uczniami oraz pozując do pamiątkowych fotografii, a najmłodszym dzieciom przekazali słodki upominek.Najmłodsi mogli zapoznać się z przepisami przeciw pożarniczymi oraz poznać z bliska sposób pracy i działania Ochotników Straży Pożarnej z Męciny.

Świętowanie rozpoczęło się konkursem wiedzy, który swoją formułą przypominał popularny teleturniej „Jeden z dziesięciu”. Dziesięcioro uczestników podzielonych na dwuosobowe drużyny reprezentowało klasy 5-8. Uczniowie wykazali się imponującą wiedzą na temat Unii Europejskiej. Po dwóch rundach pytań najlepsi okazali się szóstoklasiści, którzy zdeklasowali przeciwników i zebrali komplet punktów. W konkursie wiedzy o UE zmierzyli się również uczniowie klas 1-4. Indywidualna rywalizacja przybrała formę testu, a uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami.Kolejnym punktem imprezy był konkurs plastyczny przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: 1-4 oraz 5-8. Hasłem przewodnim zmagań artystycznych było zobrazowanie 20 lat członkostwa Polski we Wspólnocie Europejskiej. Warto zauważyć, że na powstałych pracach dominowały symbole związane z UE w postaci flagi czy maskotki oraz barw narodowych państw członkowskich w myśl idei „Zjednoczeni w różnorodności”.

Wśród przewidzianych rozrywek nie zabrakło oczywiście tych najbardziej uwielbianych przez najmłodszych tj. dmuchanych zjeżdżalni, fotobudki, malowania twarzy, waty cukrowej oraz stoisk ze smakołykami charakterystycznymi dla wybranych krajów UE. Starsi uczniowie mieli szansę wykazać się w rozgrywkach sportowych, zrobić sobie fantazyjną fryzurę czy potańczyć w rytmie popularnych przebojów. Notabene cała impreza odbywała się przy akompaniamencie muzyki. Nad uczestnikami unosiły się gigantyczne bańki mydlane mieniące się w feerią barw oraz wirowały płatki sztucznego śniegu. Nie zabrakło także okrzyków dopingu, a także salw śmiechu, jak to bywa podczas dobrej zabawy. Wakacyjna atmosfera udzieliła się wszystkim, zarówno uczniom, jak i nauczycielom oraz rodzicom, którzy towarzyszyli swoim pociechom.


 
 
„Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego".

 


Liczba wyświetleń: 212
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne