Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

3 miejsce dla Gminy Limanowa w rankingu Oceny Aktywności Gmin

11.06.2024
Gala rankingu Oceny Aktywności Gmin na stałe wpisała się w harmonogram wydarzeń na Sądecczyźnie. W tym roku odbywała się już 16 raz, 7 czerwca br. w Woli Kurowskiej. Nagrodę dla Gminy Limanowa odebrał wójt Jan Skrzekut.
 
 
Ranking bada kondycję 39 jednostek z powiatu nowosądeckiego (wraz z Nowym Sączem), limanowskiego i gorlickiego. Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest Fundacja Sądecka, która w 2008 roku zwróciła się do ówczesnego Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu z propozycją przeprowadzenia analiz zmierzających do wyłonienia grupy liderów aktywności wśród sądeckich gmin. Dane liczbowe, niezbędne do badań, uzyskiwane są dzięki współpracy z Regionalną Izbą Obrachunkową w Krakowie.

Wyniki są efektem pracy zespołu badaczy dr Marka Reichela z Wydziału Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, kierowanego przez prof. dr. hab. Tadeusza Kudłacza. Na ranking składa się pięć kategorii oraz uogólniona ocena końcowa, która jest sumą wszystkich wyników z poprzednich modułów. To właśnie na jej podstawie wybierane są samorządy, które poradziły sobie najlepiej.
 

Jedną z kategorii była “dynamika”. Wskazuje zmiany, jakie zaszły w konkretnej gminie na przestrzeni lat. I właśnie w niej Gmina Limanowa uplasowała się na podium z 3 wynikiem.
  
Jak podkreśla wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut: „Jest to dla nas bardzo ważne wyróżnienie. Tak wysokie miejsce w kategorii dynamiki rozwoju jest zasługą całego zespołu pracowników. Na ręce kierowników wraz z moim zastępcą Wojciechem Pazdanem składam serdeczne podziękowania za przyczynienie się do wysokiej lokaty w tej właśnie kategorii. Dziękuje serdecznie i mam pewność, że dynamika rozwoju zostanie zachowana w Gminie Limanowa.”


Liczba wyświetleń: 368
3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne