Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

XII Gminny Konkurs o Janie Pawle II „Szukałem Was – idziemy za Tobą”

23.05.2024
23 maja br. miało miejsce podsumowanie XII edycji Gminnego Konkursu o Janie Pawle II „Szukałem Was – idziemy za Tobą”. W tym roku 34 uczniów z dwunastu szkół rywalizowało w dwóch kategoriach tematycznych: konkursie wiedzy oraz konkursie plastycznym będącym artystyczną interpretacją wiersza Karola Wojtyły pt. „Zdumienie” zawartego w zbiorze „Tryptyk rzymski”.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Dyrektor GZOS Edyta Król, kierownik Wydziału Kultury i Promocji Wojciech Korabik oraz proboszcz parafii Męcina ks. Witold Machalski. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem, wzorem lat ubiegłych, objął Wójt Gminy Limanowa. Podsumowania dokonał Dyrektor Szkoły Grzegorz Krzak, a zaproszeni goście wręczyli laureatom nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.W konkursie wiedzy o Janie Pawle II w kategorii klas 4-8 bezkonkurencyjny okazał się Michał Piastusiński (Szkoła Podstawowa nr 2 w Siekierczynie),II miejsce zajęła Daria Górszczyk (Szkoła Podstawowa w Pisarzowej),
zaś na III uplasowała się  Anna Koza (Szkoła Podstawowa nr 2 w Starej Wsi)

W konkursie „Plastyczna interpretacja dzieła św. Jana Pawła II – Tryptyk rzymski – Medytacje. Zdumienie” w kategorii klas 4-6 I miejsce przyznano Julii Łomnickiej (Szkoła Podstawowa w Kłodnem),II miejsce otrzymała Aleksandra Jabłońska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie),
zaś III przypadło w udziale Gabrieli Pałce (Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie).

Natomiast w kategorii klas 7-8 laureatką I miejsca została Zofia Opiela (Szkoła Podstawowa w Mordarce),II zajęła Liliana Górska (Szkoła Podstawowa w Pasierbcu),
a III – Antoni Woźniak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie).

Mimo upływu lat i następujących po sobie pokoleń Gminny Konkurs o Janie Pawle II „Szukałem Was – idziemy za Tobą” cieszy się wciąż dużym zainteresowaniem. Świadczy o tym fakt, że tak wiele szkół z terenu gminy wyraziło chęć wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Żywimy nadzieję, że dzięki temu osoba i nauczanie Jana Pawła II nigdy nie pójdą w zapomnienie.


Liczba wyświetleń: 395
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne