Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

"Tydzień dla Ziemi" w Szkole Podstawowej Nr 1 w Starej Wsi

10.05.2024
    Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.
(Florian Pulit)
 
Tydzień dla Ziemi -to akcja przeprowadzona w SP nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi w ramach obchodów Dnia Ziemi.

Uczniowie wraz z wychowawcami podjęli szereg działań na rzecz ochrony środowiska, między innymi posprzątali teren w pobliżu budynku i boisk sportowych.
Dzieci z klas I – III przez tydzień podejmowały drobne działania , które przyczyniły się do ochrony środowiska naturalnego. Swoje dobre uczynki dla matki Ziemi zapisywały na zielonych listkach, które następne zostały umieszczone na symbolicznych drzewach. Stanowiło to imponującą i ciekawą dekorację szkolnych korytarzy a także źródło inspiracji.Uczniowie klas I-VIII przygotowali plakaty okolicznościowe. Ich celem było zasygnalizowanie problemu niszczenia przyrody poprzez: marnowanie wody w naszych domach i ogrodach, dewastację lasów, wycinanie drzew, wypalanie traw czy zaśmiecanie otoczenia. 


 
Do obchodów tego największego, bo obchodzonego w 192 krajach, święta włączył się szkolny samorząd pod opieką Beaty Smorońskiej -Janczy. SU zrganizował pokaz EKO-MODY. Na szkolny wybieg wyszli uczniowie klas IV-VIII, którzy do muzyki zespołu Black Wonderful life zaprezentowali bardzo oryginalne i różnorodne kreacje wykonane z tzw. surowców wtórnych. Pokaz, który miał charakter konkursu,  został entuzjastycznie przyjęty przez widownię. Powołane jury miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzcę.


 
Dzień Ziemi to doskonała okazja, by zastanowić się nad naszym wpływem na planetę i podjąć działania na rzecz jej ochrony. Warto i trzeba dbać o nią każdego dnia, nie tylko wtedy, gdy obchodzimy jej święto!

Słowa wypowiedziane jako podsumowanie przez koordynatora obchodów - Mariolę Garncarz - powinny się stać dla nas mottem na każdy dzień, w trosce o wspólne dobro nas i przyszłych pokoleń!


Liczba wyświetleń: 176
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne