Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Klaudia Zwolińska zdobywa srebrny medal ME w mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim

16.05.2024
Klaudia Zwolińska z Kłodnego zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy w kajakarstwie górskim w konkurencji cross indywidualny. W Lublanie wygrała Szwajcarka Alena Marx, która wyprzedziła Polkę o 0,22 s. Wśród mężczyzn triumfował Czech Vit Prindis. Polacy nie startowali.

W konkurencji cross indywidualny medale mistrzostw Europy przyznano po raz pierwszy.

Pierwotnie mistrzostwa w Lublanie (Tacen) miały rozpocząć się w czwartek, ale w związku z zapowiadanymi opadami deszczu groźbą zalania toru na rzece Sawa organizatorzy w trybie nagłym postanowili o dzień przyspieszyć otwarcie zawodów.

W ubiegłym roku Zwolińska wywalczyła brąz w slalomie K1 mistrzostw świata na torze w Lee Valley pod Londynem, zdobywając jednocześnie kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Na poprzednich igrzyskach w Tokio zajęła w tej konkurencji piąte miejsce.
 
Wójt gminy Limanowa Jan Skrzekut serdecznie gratuluje mieszkance gminy Limanowa i życzy dalszych sukcesów sportowych !Liczba wyświetleń: 384
2

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne