Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„Janie Pawle II, jesteś w naszych sercach”

20.05.2024
Osiemnaście lat temu, dokładnie 20 maja 2006 roku, Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie przyjęła imię Jana Pawła II i tym samym uczyniła go swoim Patronem. Od tamtej pory jest on dla nas duchowym nauczycielem i przewodnikiem. Staramy się odkrywać i rozumieć głębię Jego nauki. Chcemy, by był dla nas wzorem do naśladowania w dobrych uczynkach, w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich talentów.

W tym roku uroczyste obchody Święta Patrona naszej szkoły zainaugurowane zostały Mszą Św. o godzinie 9.00 celebrowaną przez ks. proboszcza Witolda Machalskiego. Po Eucharystii zaproszeni goście, rodzice i cała społeczność szkolna w reprezentacyjnym pochodzie udali się do budynku szkoły, by tam kontynuować obchody.Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny, mający na celu przybliżenie  postaci i nauczania Papieża Polaka w wykonaniu naszych utalentowanych uczniów. W klimat wspomnień wprowadziła nas Ania i Kasia z klasy 2 A, które zaśpiewały „Barkę” - ulubioną pieśń Jana Pawła II. To właśnie ten utwór łączył ludzi podczas pielgrzymek do naszego kraju. Piękne recytacje uczniów przeplatały się z wykonaniami utworów muzycznych. Występowi towarzyszyły chwilę wzruszenia, zadumy, refleksji, ale również dobrego humoru. Dopełnieniem działań związanych z obchodami Dnia Patrona były lekcje wychowawcze dotyczące życia i twórczości Jana Pawła II.W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król, Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Wojciech Korabik, przedstawiciele Rady Rodziców Aneta Oleksy – Gębczyk, Grażyna Wastag oraz Marcin Nadbrzeżny. Przemawiający goście wyrażali podziw dla osiągnięć i działań szkoły. Zawarli podziękowania za pielęgnowanie w młodych ludziach najwyższych wartości i idei oraz rozwijanie zainteresowań i pogłębianie wiedzy.Ten dzień pokazał nam, że emocje związane z osobą Jana Pawła II nie stygną, lecz wzruszają i skłaniają do refleksji. Jego idee i myśli są wiecznie żywe w codziennym działaniu. Nasz Patron uczy szacunku do każdego człowieka, motywuje do pogłębiania swojej wiedzy i ciągłego stawiania sobie wymagań. Jego nauczanie jest  dla naszych wychowanków drogowskazem, które będziemy pielęgnować i stale przypominać coraz to młodszym pokoleniom. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tego wybitnego Polaka.
 


Liczba wyświetleń: 283
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne