Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Instalacja odnawialnych źródeł energii na bazach oświatowych

09.05.2024
Zakończono kolejne zadanie częściowe realizowanie w ramach inwestycji pn. „Rozbudowa i modernizacja bazy oświatowej na terenie gminy Limanowa, w tym wykonanie instalacji odnawialnych źródeł energii”.
 
Prace dotyczyły wykonania instalacji fotowoltaicznych dla wszystkich budynków szkół na terenie gminy. Panele fotowoltaiczne były instalowane w większości na dachach, a w obiektach w których było to konieczne roboty były poprzedzone konserwacją i naprawą pokrycia dachowego lub jego całkowitą wymianą. W lokalizacjach gdzie dysponowano wolną powierzchnią działki instalacje zostały posadownione na gruncie.


 
W odbiorach brali udział Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Zastępca Wójta Gminy Limanowa Wojciech Pazdan, Kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich Stanisław Piegza, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król, Inspektor Nadzoru Jarosław Kowalski, Dyrektorzy Szkół, a także przedstawiciele Wykonawcy zadania.
 
Roboty zostały zrealizowane przez firmę ATALP Krzysztof Plata z Moszczenicy Niżnej.
Wartość zadania wynosiła 4 164 871,62 złotych.
 
Wykonanie tych prac wraz z pozostałymi odebranymi w ostatnim czasie inwestycjami oświatowymi (modernizacja kotłowni, wymiana stolarki zewnętrznej okiennej i drzwiowej, termoizolacja) w znacznym stopniu poprawi efektywność energetyczną budynków, co przełoży się na zmniejszenie kosztów bieżącego utrzymania.


 
Zadanie pn. „Rozbudowa i modernizacja bazy oświatowej na terenie Gminy Limanowa w tym wykonanie instalacji odnawialnych źródeł energii” obejmuje swoim zakresem pięć zadań częściowych, z których trzy zostały już zakończone.
Obecnie trwają roboty budowlane na zadaniach:

·         Zadanie częściowe nr 1: Rozbudowa, przebudowa, nadbudowa i wyposażenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie
·         Zadanie częściowe nr 2: Budowa i wyposażenie Szkoły Podstawowej w miejscowości Wysokie
 
Łączna wartość inwestycji to 26 960 868,91 zł z czego 22 865 000,00 zł to środki pozyskane w ramach w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych.          


Liczba wyświetleń: 320
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne