Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Zaproszenie na otwarcie wystawy Justyny Kierat pt.: „Dzikie pszczoły"

11.04.2024
Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi - Filia w Pisarzowej serdecznie zaprasza w dniu 18 kwietnia (czwartek) 2024 r. na godz. 16:30 do Biblioteki Publicznej w Pisarzowej na wykład oraz otwarcie wystawy Justyny Kierat pt.: „Dzikie pszczoły".
 
Pszczoła miodna, o której słyszał chyba każdy, jest jednym z prawie 500 gatunków pszczół występujących w Polsce. Spotkanie będzie poświęcone głównie pozostałym, „niemiodnym" gatunkom, których tryb życia bardzo często diametralnie różni się od zwyczajów pszczoły miodnej. Uczestnicy wykładu będą mieli okazję dowiedzieć się, czym różnią się pszczoły społeczne od samotnych, czy należy obawiać się pszczół pasożytniczych, gdzie gniazdują i czym się żywią dzikie pszczoły oraz jak chronić ich niezwykłą różnorodność.
 
Justyna Kierat - Tematem jej pracy magisterskiej i doktorskiej, obronionych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, były zagadnienia związane z rozrodem pszczół samotnic, głównie murarki ogrodowej. Obecnie zajmuje się wszystkimi dzikimi pszczołami, badając ich bioróżnorodność m.in. w okolicach Krakowa i Kampinoskim Parku Narodowym, a tak naprawdę wszędzie, gdzie zdarzy jej się zawędrować. Zanim zajęła się pszczołami, jej zainteresowania skupiały się głównie wokół ptaków i dotąd zdarza jej się prowadzić zajęcia edukacyjne na ich temat (choć zdecydowanie częściej edukuje na temat pszczół). Wykonuje ilustracje przyrodnicze, rysując do materiałów edukacyjnych i książek. Autorka kilku książek dla dzieci, m.in. „Pszczół miodnych i niemiodnych" (Multico, 2018).Liczba wyświetleń: 247
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne