Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Spotkanie ze znakomitym językoznawcą, profesorem Jerzym Bralczykiem

11.04.2024
Kwietniowe popołudnie w bibliotece w Limanowej na długo zapadnie w pamięć tym wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w spotkaniu ze znakomitym językoznawcą, profesorem Jerzym Bralczykiem.

Spotkanie organizowane było przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej wraz z Bank Spółdzielczy w Limanowej. Partnerem wydarzenia było Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – koło Limanowa.


Jerzy Bralczyk to postać z niesłychaną erudycją, rozkładał na czynniki pierwsze wszelkie zawiłości języka polskiego. Typowe dla niego poczucie humoru i dystans do siebie wywoływało raz po raz salwy śmiechu z widowni. Rozmawialiśmy „O języku i nie tylko". Profesor zaczął „od nie tylko", by następnie rozwinąć w pełni swoją wypowiedź na właściwy temat czyli języka właśnie. Jak sam mówi, mówić lubi i sprawia mu to dużą przyjemność. Śmiało można jednak stwierdzić, że publiczność, która wypełniła po brzegi salę kameralną z tego wystąpienia czerpała jeszcze większą przyjemność. Profesora słucha się nadzwyczaj dobrze. Już po pierwszych słowach wypowiedzi wiadomo było, że słuchaczy czeka fascynująca przygoda ze specjalistą w swojej dziedzinie.Na zakończenie, po dyskusji i pytaniach z widowni, Pan Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego – Marcin Kozdroń podziękował w imieniu Organizatorów Jerzemu Bralczykowi za przyjęcie zaproszenia i pełne wrażeń spotkanie, wokół języka ojczystego i nie tylko.
 


Liczba wyświetleń: 442
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne