Umowa na wsparcie finansowe zadań i programów realizacji zadań pomocy społecznej podpisana

12.03.2024
Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej informuje, że Gmina Limanowa w roku 2024 otrzymała od Wojewody Małopolskiego dofinansowanie ze środków budżetu państwa w formie dotacji celowej w kwocie 219 936,00 zł na realizację zadania - wsparcie finansowe zadań i programów realizacji zadań pomocy społecznej, w tym:

1. kwotę 159 827,00 zł na dofinansowanie zadania własnego beneficjenta dotacji polegającego na utrzymaniu ośrodka pomocy społecznej, o którym mowa w art. 17 ust.1 pkt 18 ustawy o pomocy społecznej.

2. kwotę 60 109,00 zł na dofinansowanie zadania własnego beneficjenta polegającego na utrzymaniu ośrodka pomocy społecznej, w związku z realizacją dodatkowych działań wynikających z rozeznanych potrzeb, w tym kontynuację projektów z roku 2023. mającego na celu rozwój pomocy społecznej w obszarze:

1. projekty socjalne mające na celu wsparcie, aktywizację i poprawę jakości życia seniorów /grupy samopomocowe- warsztaty, wykłady/,
  2. realizację dodatkowych zadań wynikających z rozeznanych potrzeb gminy poprzez prowadzenie poradnictwa psychologicznego mieszkańcom gminy Limanowa w siedzibie GOPS w Limanowej oraz w miejscu zamieszkania.
Wartość dofinansowania Zadania: 219 936,00 zł
Całkowita wartość Zadania: 1 423 558,00 zł,
w tym:
Wartość dofinansowania kontynuacji Projektu z roku 2023 pn.:
„Rozwój Pomocy Społecznej”: 60 109,00 zł
Całkowity koszt Projektu: 75 138,00 zł

Data podpisania umowy na dofinansowanie Zadania
z Skarbem Państwa – Wojewodą Małopolskim:

5 marca 2024 r.

Okres realizacji zadania: od 1 stycznia 2024 roku do 31 grudnia 2024 roku.

Jednostką odpowiedzialną za realizację Zadania/Projektu na terenie Gminy Limanowa jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej.