Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„TROPEM WILCZYM W SZKOLE” - KŁONE i MORDARKA III edycja w Gminie Limanowa

07.03.2024
„TROPEM WILCZYM W SZKOLE”  - KŁONE i MORDARKA
DZIAŁANIE TOWARZYSZĄCE PROJEKTOWI TROPEM WILCZYM – BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
zorganizowany 1 marca 2024 r. w dwóch szkołach Gminy Limanowa

 
 
Po raz trzeci uczciliśmy dzień 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” udziałem w biegu „Tropem Wilczym w Szkole”. Z tej okazji w szkołach w Kłodnem i Mordarce kontynuowana była, wzorem lat ubiegłych, organizacja biegu, którego celem jest upamiętnianie bohaterstwa i poświęcenia żołnierzy podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963.

Bieg upamiętnia tych, którzy po II wojnie światowej walczyli o prawo POLSKI do samostanowienia, a jego organizacja powiązana jest  z akcją Tropem Wilczym – największym biegiem pamięci organizowanym na świecie.
/
https://www.facebook.com/TropemWilczym/

Duża liczba młodzieży wzięła udział w III edycji biegu, pokazując, że taka forma cieszy się nadal popularnością wśród naszych uczniów.  Daje także odpowiedź na pytanie „Czy Wyklęci będą Wyklęci?” Liczę, że nie. Sami uczniowie potwierdzają, że w ich  pamięci pozostaną powojenni bohaterowie, którzy  zainicjowali walkę o wolną, niezależną Ojczyznę, że nikt nie zdoła  wymazać „Wyklętych” z ich pamięci.

Zwycięzcami biegu zostali:

w KŁODNEM:  Jakub Świerczek, Patryk Pulit,  Wojciech Cieślik - wśród chłopców
                        Wiktoria Sołtys, Klaudia Zygmunt, Klaudia Wójcik - wśród dziewcząt
a w MORDARCE: Maciej Trojanowski, Mateusz Kęska, Maciej Bernacki – wśród chłopców
                          Zofia Opiela, Kamila Kęska, Judyta Knap - wśród dziewcząt

 Zwycięzcom, ale także wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Dziękuję równocześnie nauczycielom za udział w organizacji biegu. W Kłodnem byli to: Aleksander Kożuch, Mateusz Skowron, Anna Plata , Joanna Chrobak, Klaudia Wideł, a w Mordarce:  Magdalena Kindlik , Janusz Zelek i Edyta Odziomek. Dziękujemy także wszystkim pracownikom szkół bez których ten bieg by się nie udał.
Organizator, nauczyciel historii Kazimiera Biernat

 

Liczba wyświetleń: 236
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne