Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Projekt budowy wieży widokowej na szczycie góry Jaworz

29.03.2024
 
W ostatnich dniach, w urzędzie gminy, miało miejsce spotkanie konsultacyjne dotyczące projektu  nowej wieży widokowej na szczycie góry Jaworz oraz nowego zagospodarowania terenu wokół istniejącej drewnianej wieży na zboczu góry przewidzianej do rozbiórki z uwagi na zły stan techniczny.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Gminy Limanowa na czele z wójtem Janem Skrzekutem,  Projektanci Anna Michura i Przemysław Sołtys oraz Radni Gminy Limanowa z Męciny  tj. Jerzy Jabłoński oraz Rafał Woźniak. To głównie dzięki Rafałowi Woźniakowi pozyskaliśmy działkę na szczycie góry gdzie możemy teraz tak jak należy zlokalizować nową wieże

„ Panie Rafale dziękuję za aktywność i pomoc.” – podkreśla wójt gminy Limanowa Jan SkrzekutZakres zaplanowanych prac obejmuje:
1. rozbiórkę  istniejącej wieży i  pozostałej  infrastruktury  oraz ponownym zagospodarowaniu terenu (dz. ew. nr 58/4 obręb Męcina);
2. budowę  nowej wieży widokowej na górze Jaworz  (dz. ew. 2/1 obręb Męcina);
Nowa wieża widokowa będzie miała około 28 m wysokości, a jej konstrukcja będzie zbliżona do  niedawno powstałej wieży widokowej na górze Kamionna.  Nowa wieża powstanie na szczycie góry Jaworz i udostępni  jeszcze lepsze widoki na pobliskie pasma  górskie, zalew, a przy dobrej pogodzie nawet na Tatry. Obiekt zostanie wyposażony w kamerę internetową oraz tablice
z panoramami i opisami poszczególnych widoków.
Istniejąca obecnie wieża widokowa ze względu na swój stan techniczny zostanie rozebrana,  a w jej miejscu  powstanie nowa infrastruktura turystyczna m.in.  drewniana wiata, ławostoły  oraz  miejsce na ognisko i grill.
Dokumentacja wraz z wszystkimi niezbędnymi pozwoleniami zgodnie z umową powinna być  gotowa do końca sierpnia 2024 r, a jej koszt to  64 500,00 zł.  Przewiduje się, że inwestycja może być zrealizowana w 2025 roku z wykorzystaniem środków unijnych dystrybuowanych przez lokalną grupę działania.


Liczba wyświetleń: 559
6

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne