Prace przy rozbudowie budynku wielofunkcyjnego w Mordarce idą pełną parą

12.03.2024
Już gołym okiem widać postęp prac przy rozbudowie budynku wielofunkcyjnego mieszczącego się przy stadionie sportowym w Mordarce.
Wykonawca robót wykorzystuje dobre warunki pogodowe i realizuje prace zarówno na zewnątrz, gospodarując teren wokół obiektu, jak i w środku budynku.

"Sprzyjające warunki pogodowe i szybki postęp prac dają także nadzieję na przyspieszenie terminu ich zakończenia, a co za tym idzie oddanie mieszkańcom do użytku rozbudowanego obiektu jeszcze w tym roku. To bardzo cieszy, ponieważ standard w jakim zostanie wykonany obiekt znacznie poprawi warunki użytkowe i na pewno zadowoli wszystkich korzystających z obiektu." - mówi wójt gminy Limanowa Jan Skrzekut

W ramach zadania zaplanowana jest znaczna rozbudowa i przebudowa budynku zaplecza sportowego o część socjalno-administracyjną, mieszkalną, gospodarczą  i techniczną wraz z instalacjami wewnętrznymi. Mają powstać dwie niezależne szatnie dla gospodarzy i gości wraz z innymi pomieszczeniami umożliwiającymi prowadzenie rozgrywek. Budynek ma zostać dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i aktualnych wymogów prawa. Klub zyska również dużą powierzchnie do magazynowania sprzętów.

Wykonawcą zadania jest firma „Usługi Ogólnobudowlane Jan Wojtas” z Siekierczyny, natomiast nadzór prowadzą pracownicy urzędu gminy. Wartość tego zadania to prawie 2 089 770 zł z czego 744 200 zł  stanowi pozyskane dofinansowanie z ministerstwa sportu.