Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Postępy przy rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie

04.03.2024
Zbliża się czas zakończenia kolejnego etapu prac realizowanego zadania pn. "Rozbudowa i modernizacja bazy oświatowej na terenie Gminy Limanowa w tym wykonanie instalacji odnawialnych źródeł energii", w ramach którego miedzy innymi rozbudowywana jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Siekierczynie. Wykonawca robót wykonał już wszystkie ściany i płyty części łączącej istniejącą szkołę z budowaną salą gimnastyczną w której znajdować się będzie : jadalnia z kuchnią, lokal dwuoddziałowego przedszkola oraz dodatkowe sale lekcyjne. Gotowa jest też większość ścian budowanej sali gimnastycznej a lada moment ma być montowana konstrukcja dachu.


Wartość tej rozbudowy to przeszło 6 mln. zł z czego 85% stanowi pozyskane dofinansowanie z 2 edycji programu Polski Ład.

Jan Skrzekut  - Wójt Gminy Limanowa nie kryje zadowolenia z przebiegu prac przy realizacji inwestycji :
„ Dzięki sprzyjającej aurze prace idą bardzo sprawnie i postępy na budowie widać z dnia na dzień. Jeśli nadal wszystko pójdzie tak sprawnie to będzie można rozważać skrócenie czasu przewidzianego na realizację tej inwestycji. Całość prac realizuje firma „Usługi Ogólnobudowlane Jan Wojtas” z Siekierczyny, a inwestycja jest nadzorowana przez dwóch pracowników gminy posiadających odpowiednie uprawnienia co pozwoliło ograniczyć dodatkowe koszty nadzoru zewnętrznego.
Wszystko to napawa mnie optymizmem i jestem pewien, że  z takim zespołem mogę zrealizować każdą inwestycje a ta rozbudowa z pewnością będzie cieszyła mieszkańców przez wiele lat i podniesie standard nauczania. Dodatkowo nad organizacją całego procesu budowy w powiązaniu z funkcjonującą szkołą czuwa Dyrektor Józefa Setlak za co z całego serca jestem wdzięczny.”


 

Liczba wyświetleń: 606
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne