Podsumowanie I Powiatowego Konkursu "Eko-kartka wielkanocna"

27.03.2024
26 marca 2024 r. w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odbyło się uroczyste podsumowanie I Powiatowego Konkursu Plastycznego „EKO-kartka wielkanocna”, organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce.

Konkurs przebiegał pod honorowym patronatem Starosty Limanowskiego oraz Wójta Gminy Limanowa. Podczas uroczystości obecni byli: Paweł Ciuła - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mordarce, Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski, Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa, Edyta Król – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej, Wojciech Korabik - Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Gminy Limanowa.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kartki wielkanocnej z wykorzystaniem surowców wtórnych. Głównymi celami konkursu było: kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, zachęcanie dzieci do postaw proekologicznych, odkrywanie i promowanie dziecięcych uzdolnień plastycznych oraz rozwijanie kreatywności. W konkursie wzięło udział 152 uczestników z 37 szkół i przedszkoli z terenu Powiatu Limanowskiego: 78 dzieci z oddziałów przedszkolnych i 74 uczniów z klas 1-3. Prace oceniane były w dwóch kategoriach: przedszkola i klasy 1-3 szkoły podstawowej. Komisja wyłoniła po trzech zwycięzców i dziesięciu wyróżnionych w każdej kategorii.

Poniżej przedstawiamy zwycięzców konkursu:

Kategoria I – dzieci w wieku przedszkolnym

Nagrody główne:
  • Lena Szubryt - Szkoła Podstawowa im Wł. Reymonta w Pasierbcu
  • Przemysław Orzeł – Szkoła Podstawowa im. ks. J. Górszczyka w Pisarzowej
  • Dominika Kaleta – Przedszkole Samorządowe w Jodłowniku

Wyróżnienia:
  • Karolina Smaga- Miejskie Przedszkole Nr 3 w Limanowej
  • Martyna Łukasik – Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie im. Konstytucji 3-go Maja
  • Mateusz Skrzekut – Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka” w Limanowej
  • Marcelina Bury - Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka” w Limanowej
  • Nikodem Saska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie im. Konstytucji 3-go Maja
  • Lena Karkowska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie im. Konstytucji 3-go Maja
  • Maja Węglarz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie
  • Magdalena Stankiewicz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jodłowniku
  • Ryszard Tokarz – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Żmiącej
  • Paulina Orzeł – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika z oddziałami integracyjnymi w Jaworznej

Kategoria II – uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej

Nagrody główne:
  • Hubert Gołąb - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika z oddziałami integracyjnymi w Jaworznej
  • Oliwia Judka - Szkoła Podstawowa im Wł. Reymonta w Pasierbcu
  • Jan Łagosz – Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi w Sechnej

Wyróżnienia:
  • Róża Sara – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jodłowniku
  • Jakub Pająk – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie
  • Julia Banach – Szkoła Podstawowa w Wysokiem
  • Julia Pajor – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ujanowicach
  • Krzysztof Pietrzak – Szkoła Podstawowa im. St. Wyspiańskiego w Mordarce
  • Kinga Wątroba - Szkoła Podstawowa im Wł. Reymonta w Pasierbcu
  • Laura Mamcarz – Szkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem
  • Antoni Szubryt - Szkoła Podstawowa im Wł. Reymonta w Pasierbcu
  • Martyna Zelek - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie
  • Milena Kaleta - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jodłowniku

Serdecznie dziękujemy Staroście Limanowskiemu – Mieczysławowi Urydze, Wójtowi Gminy Limanowa –  Janowi Skrzekutowi oraz firmie Tymbark-WMS Sp. z o.o. za ufundowanie nagród.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom. Zapraszamy do udziału w konkursie w kolejnym roku szkolnym. Dbajmy wspólnie o kultywowanie tradycji i kształtujmy wśród dzieci postawy proekologiczne!

Pokonkursową wystawę prac można oglądać w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej od 26.03-05.04.2024 r.  Serdecznie zapraszamy!

Koordynatorzy konkursu:
Klaudia Matyasik-Bieda