Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Od kwietnia rusza program nauki pływania „JUŻ PŁYWAM”

07.03.2024
W okresie od 8 kwietnia do końca listopada 2024 roku w Gminie Limanowa kolejny realizowany będzie program nauki pływania „JUŻ PŁYWAM” współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
 
W zajęciach uczestniczyć będą uczniowie klas trzecich szkół Gminy Limanowa. Program zajęć obejmuje 20 godzin nauki pływania, podczas których, wykwalifikowani instruktorzy, pod okiem ratowników prowadzić będą zajęcia  nauki pływania dla ponad 280 dzieci.

Głównym celem akcji jest popularyzacja nauki pływania oraz poznanie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, wśród dzieci oraz ograniczenie w ten sposób statystyki utonięć. Ważną rzeczą jest także propagowanie wśród dzieci i młodzieży, sportowej rywalizacji, upowszechnianie Kultury Fizycznej, zmobilizowania dzieci do podjęcia działań w zakresie poprawy swoich umiejętności pływackich.

Dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego do realizacji projektu nauki pływania to kwota  44 460,00 zł.Liczba wyświetleń: 553
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne