Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Nikola Papież na II miejscu w IX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Country „Mayflower”

07.03.2024
Dnia 22 lutego 2024 r. odbyły się IX Międzynarodowy Festiwal Piosenki Country „Mayflower” zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.
W wydarzeniu wzięło udział 88 uczestników w tym także tych pochodzących z Ukrainy, Litwy i Chin.Nagrodzono i wyróżniono 24 najlepszych wokalistów, którzy przede wszystkim dokonali dobrego wyboru utworów. Jurorzy nie mogli wziąć pod uwagę całkiem sporej liczby piosenek, które – chociaż niejednokrotnie rewelacyjnie wykonane i zinterpretowane – nie mieszczą się w repertuarze country.

Komisja oceniająca w składzie:

Przewodniczący: Zbigniew Kogut – nauczyciel muzyki, gitarzysta zespołu „Hardway”
Sylwia Tomaszewska-Siedlarz – nauczycielka wokalu, chórmistrzyni
Katarzyna Citak - muzyk, nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Rożnowie
Bogusław Leszek Pajda – tłumacz przysięgły języka angielskiego, wykładowca na Wydziale Nauk Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączurii solistów w wieku 10-13 lat

Gminę Limanowa reprezentowały Nikola Papież, Wiktoria Nawalaniec oraz Nikodem Zoń.
Najwyższą klokatę uzyskała Nikola Papież zajmując II miejsce. Warto wspomnieć, o występie Emilii Pietrzak, byłej uczennicy Szkoły Podstaowej nr 2 w Siekierczynie która zajęła najwyższą lokatę w swojej kategorii. 

Godnym uwagi jest też fakt, że nie jest to jedyny sukces Nikoli, dzięki swojemu ogromnemu talentowi oraz głosowi to już kolejne osiągnięcie, które udało jej się zdobyć.Głównym celem festiwalu jest promowanie muzyki country oraz języka angielskiego. W tej edycji jurorzy ocenili 88 piosenek. Po raz pierwszy w historii festiwalu liczba zgłoszeń z zagranicy była dwukrotnie większa od liczby uczestników krajowych.

Uroczyste podsumowanie festiwalu odbyło się we wtorek 5 marca w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży. Podczas koncertu obecni byli Ludomir Handzel, prezydent Miasta Nowego Sącza, Ilona Kronenberger dyrektor Wydziału Edukacji, Adam Skwarło Dyrektor Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu, Milenia Małecka-Rogal Dyrektor Pałacu Młodzieży wraz z wicedyrektorem Urszulą Baziak oraz pomysłodawca festiwalu Mieczysław Gwiżdż Prezes Stowarzyszenia „Sądeczanie Razem”.


Liczba wyświetleń: 343
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne