Informacja w sprawie uruchomienia linii komunikacyjnej Lipowe - Limanowa

26.03.2024

W związku z potrzebą uruchomienia linii komunikacji publicznej na trasie Limanowa – Lipowe  - Limanowa, Wójt Gminy Limanowa informuje, że w tej sprawie został złożony wniosek do Starosty Limanowskiego celem jej utworzenia z wykorzystaniem środków finansowych Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowego.

Na podstawie wniosku URZĘDU GMINY LIMANOWA Starosta Limanowski złożył wniosek o pozyskanie środków finansowych w ramach naboru realizowanego przez Urząd Wojewódzki w Krakowie.
W tej sprawie szczególne podziękowania należą się radnemu Gminy Limanowa panu Zdzisławowi Kądziołce, który od początku  zabiegał i koordynował działania związane z jak najszybszym stworzeniem przedmiotowej linii komunikacyjnej oraz osobiście uczestniczył w ustalaniu przebiegu trasy i częstotliwości przejazdów.

Liczymy, że w najbliższym czasie uda się pozyskać wsparcie finansowe i uruchomione zostanie połączenie komunikacyjne Lipowego z Limanową