Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

CUDA-STWORKI Z PAPIEROWEJ ROLKI Podsumowanie powiatowego konkursu

08.03.2024
8 marca 2024r. w budynku Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odbyło się podsumowanie II edycji Powiatowego Konkursu Artystycznego CUDA-STWORKI Z PAPIEROWEJ ROLKI, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Pasierbcu pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Limanowskiego oraz Wójta Gminy Limanowa.

Głównymi celami II Powiatowego Konkursu Artystycznego CUDA-STWORKI Z PAPIEROWEJ ROLKI było pobudzenie uczniów klas młodszych do kreatywności i twórczego działania, rozwój umiejętności manualnych dzieci i młodzieży szkolnej oraz  ukazanie różnorodnych sposobów wtórnego wykorzystania odpadów. Nieprzypadkowo czas trwania konkursu tradycyjnie już objął okres ferii zimowych. Konkurs miał być okazją do aktywnego, twórczego, rodzinnego spędzania czasu wolnego, z dala od smartfonów i urządzeń elektronicznych.


Podczas gali wręczania nagród laureatom konkursu obecni byli: Józef Pietrzak  – Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiegoki, Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa, Edyta Król – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej , Wojciech Korabik - Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Gminy Limanowa oraz Mateusz Pietrzak – Kierownik Biura Promocji, Kultury i Turystyki  Powiatu Limanowskiego.
 

W II edycji Powiatowego Konkursu Artystycznego wzięło udział 222 uczniów z 41 szkół z powiatu limanowskiego. Podobnie jak w roku poprzednim konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych i w pięciu kategoriach tematycznych. Zainteresowanie konkursem oraz poziom wykonanych prac wprost zadziwia. Decyzją jury nagrodzonych zostało 56 osób. W skład komisji konkursowej wchodzili: Dorota Gąsiorek – wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Pasierbcu, Mateusz Pietrzak – Kierownik Biura Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej, Natalia Wątroba – koordynator konkursu, nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej w Pasierbcu;  Beata Rozum – nauczyciel przedmiotów artystycznych oraz Edyta Wątroba – nauczyciel bibliotekarz i terapeuta.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

Uczniowie klas 1-3

ZWIERZĘTA:

I miejsce:
•          Lena Bielska – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi
•          Amelia Czachurska – Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu
II miejsce:
•          Julia Adamczyk – Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi w Sechnej
III miejsce:
•          Grzegorz Zelek – Szkoła Podstawowa im. Jana Matejki w Kamionce Małej
Wyróżnienia:
•          Bartłomiej Gamoń – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Roztoce
•          Wiktor Wójcik – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie
 
POJAZDY :

I miejsce:
•          Bartosz Matląg - Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu
II miejsce:
•          Kacper Mirzyński – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jodłowniku
III miejsce:
•          Krzysztof Hasior – Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wysokiem
•          Fabian Brewczyński – Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskej w Nowym Rybiu
Wyróżnienie:
•          Szymon Niezabitowski – Zespół Placówek Oświatowych w Słopnicach
 
POSTACIE, ROBOTY :

I miejsce
•          Anna Zelek - Szkoła Podstawowa im. Jana Matejki w Kamionce Małej
II miejsce:
•          Fabian Szymoniak – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie
III miejsce:
•          Dawid Faron – Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie
Wyróżnienia:
•          Kamila Smoter – Szkoła Podstawowa w Młynnem
•          Norbert Kowalczyk – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Limanowej
 
SZTUKA UŻYTKOWA:

I miejsce:
•          Bartłomiej Smosna - Szkoła Podstawowa im. Jana Matejki w Kamionce Małej
II miejsce:
•          Bartosz Kasiński - Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu
•          Piotr Matląg – Szkoła Podstawowa w Młynnem
III miejsce:
•          Milena Knurowska – Szkoła Podstawowa im. Św. Józefa w Krosnej
Wyróżnienie:
•          Jakub Pająk – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie
 
BUDOWLE, MAKIETY:

GRAND PRIX:
•          Wojciech  Sobczak – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wilkowisku



I miejsce:
•          Natalia Marcisz - ZSPiP im. Jana Pawła II w Słopnicach
•          Maja Mrożek – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK w Szczawie
II miejsce:
•          Kornelia Bielak – Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Świdniku
•          Oliwia Judka – Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu
III miejsce:
•          Zuzanna Bulanda – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. ks. płk. Józefa Jońca w Limanowej
•          Nadia Miśkowicz – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi
Wyróżnienia:
•          Bartosz Franczyk – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem
•          Bartosz Sewielski – Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskej w Nowym Rybiu
•          Victor Waligóra – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ujanowicach
 
Uczniowie klas 4-6

ZWIERZĘTA:

I miejsce:
•          Szymon Fiedor – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie
II miejsce:
•          Miłosz Ślimak – Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu
Wyróżnienie:
•          Mateusz Filipek – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Żmiącej
 
POJAZDY:

I miejsce:
•          Miłosz Wiśniowski – ZSPiP w Słopnicach
II miejsce:
•          Patryk Franczyk – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem
III miejsce:
•          Kacper Król –Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Słopnicach
Wyróżnienie:
•          Piotr Tabak – Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu
 
POSTACIE, ROBOTY:

I miejsce
•          Wiktoria Marcisz - Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu
•          Antoni Tobiasz – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie
II miejsce:
•          Szymon Banach –  ZSPiP w Słopnicach
 
SZTUKA UŻYTKOWA:

I miejsce:
•          Adrian Cabała – Szkoła Podstawowa im. Wł. Reymonta w Pasierbcu
II miejsce:
•          Milena Wiśniowska – ZSPiP w Słopnicach
III miejsce:
•          Tadeusz Bielski – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wilkowisku
Wyróżnienie:
•          Kacper Potaczek – Szkoła Podstawowa im. Wł. Orkana w Niedźwiedziu
 
BUDOWLE, MAKIETY:

GRAND PRIX:
•          Karolina Bolisęga – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wilczycach



I miejsce:
•          Rafał Mordarski - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie
II miejsce:
•          Magdalena Chełmecka – Szkoła Podstawowa im. Św. Józefa w Krosnej
•          Natalia Ranosz – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Roztoce
III miejsce:
•          Piotr Krzyżak – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Żmiącej
•          Milena Hasior – Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wyskokiem
Wyróżnienia:
•          Katarzyna Zelek – Szkoła Podstawowa im. Jana Matejki w Kamionce Małej
•          Mikołaj Ryz – ZSPiP w Słopnicach
•          Agnieszka Florek -  Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Słopnicach
•          Julia Drab – Szkoła Podstawowa im. Leopolda Węgrzynowicza w Dobrej
•          Filip Kula – Zespół Placówek Oświatowych w Słopnicach
 
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania  Starostwu Powiatowemu na czele ze Starostą Mieczysławem Urygą, Gminie Limanowa na czele z Wójtem Janem Skrzekutem za ufundowanie nagród w konkursie oraz sponsorom – firmom:
  • KROPELKA Sz. P. Piotr Duplak
  • PLASTUŚ Sz.P. Halina Zapała
  •  KULINAR Sz. P. Agnieszka Puch
  • JACKÓWKA Sz. P. Zdzisław Puch
  • BEAUTY ACADEMIA BY MONIKA WAJDA  Sz. P. Monika Wajda
  • BANK SPÓŁDZIELCZY W LIMANOWEJ
  • TYMBARK GRUPA MASPEX Wadowice
  • WÓJCIK I SYN Sz. P. Krzysztof Wójcik, Sz. P. Mateusz Wójcik
  • GOLTRANS Sz.P. Maciej Golonka
  • WILCZEK MATERIAŁY BUDOWLANE Sz.P.  Dariusz Wilczek
  • GM MEBLE Sz.P. Grzegorz Mucha
  • AGENCJA UBEZPIECZENIOWA H&A Sz.P. Henryk Gąsiorek
  • AKADEMIA PIŁKARSKA MAM TALENT
  • DORATEX Agencja Ubezpieczeniowa Sz. P. Zbigniew Szewczyk
  • HYDROMIX  Sz.P. Beata Ryś
  • JONIEC Sz.P. Mieczysław Joniec
  • FAKRO Sz.P. Ryszard Florek
  • oraz RADZIE RODZICÓW przy Szkole Podstawowej w Pasierbcu
Pokonkursowa wystawa prac laureatów konkursu jest dostępna w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej od 8-22 marca 2024r. 
Serdecznie zapraszamy!


Liczba wyświetleń: 537
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne