Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Akademia upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych w Szkole Podstawowej Nr 1 w Starej Wsi

04.03.2024
1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych
 
W piątek 1 marca uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starej Wsi oddając hołd poległym i pomordowanym oraz wszystkim więzionym i prześladowanym członkom organizacji Wolność i Niezawisłość przygotowali akademię , którą przedstawili całej społeczności szkolnej. Recytując wiersze, śpiewając patriotyczne piosenki, wspominając niezłomnych bohaterów chcieli kolegom i koleżankom przypomnieć znaczenie tego święta oraz jego jakże smutną historię.

 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny”  to słowa Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, które wymownie obrazują to święto.


Liczba wyświetleń: 239
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne