100 lat Marii Dudek z Walowej Góry

18.03.2024
W dniu 18 marca 2024  roku mieszkanka gminy Limanowa - sołectwa Walowa Góra  - Maria Dudek,  obchodziła setne urodziny.

Z  tej  okazji na uroczystość urodzinową przybył Wójt Gminy  Limanowa Jan Skrzekut, Zastępca Kierownika USC Anna Świerczek,  Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga oraz sołtys Waowej Góry Krzysztof Ryś.

Życzenia i gratulacje będące wyrazem ogromnego szacunku dla Pani Marii skierował Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut, który z dumą podkreślił zadowolenie z faktu, że w naszej gminie jest już druga osoba, której osobiście może pogratulować tak zaszczytnego wieku.

" Dzisiejsza okazja jest niecodzienna i doniosła. Niewielu z nas ma możliwość obchodzenia setnych urodzin. Sto lat, to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, to czas w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości. Dane było Pani przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Pani sędziwy wiek jest naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem. Gratuluję i życzę,  przede wszystkim dużo zdrowia oraz Błogosławieństwa Bożego na dalsze lata!"  - takie najserdeczniejsze życzenia skierował dla Pani Marii -Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

Pani Maria urodziła trzy córki, doczekała się siedmiorga wnuków, siedemnastu prawnuków i dziewięcioro prapra wnuków.

Wójt Gminy Limanowa pożegnał jubilatkę słowami "Dziś za to wszystko, na co Pani pracowała przez lata dzieląc się dobrocią i miłością,  jest  Pani otoczona troską, ciepłem oraz ogromnym szacunkiem i miłością , którym darzy Panią najbliższa rodzina. Gratuluję pięknego jubileuszu, życząc dużo zdrowia i sił na kolejne lata życia!”