Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 w Gminie Limanowa

16.02.2024
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej informuje, że w 2024 r. planuje kontynuować współpracę z Caritas Archidiecezji Krakowskiej w zakresie realizacji Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 - Podprogram 2023.

Pomoc w ramach Programu udzielana jest osobom, które z powodu trudnej sytuacji, np. ubóstwa, niepełnosprawności, potrzeby ochrony wielodzietności, nie mogą zapewnić sobie odpowiedniego wyżywienia, a których dochód nie przekracza 265% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej, tj.:

2056,40 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej,
1590,00 zł w przypadku osoby w rodzinie.


Osoby zainteresowane mogą ubiegać się w naszym Ośrodku o wydanie skierowań, które będą uprawniać do odbioru żywności w ramach Podprogramu na ten rok. Żywność będzie można odbierać w Punkcie Socjalnym Caritas w Brzegach, a także w punkcie wyznaczonym na terenie gminy Limanowa.

O terminach wydawania żywności (w punkcie gminnym) w ramach tegorocznego rozdania Programu będziemy Państwa informować na bieżąco.

Osoby zainteresowane tą formą pomocy prosimy o kontakt z pracownikami socjalnymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej pod nr tel.: (18) 3373-657.


Liczba wyświetleń: 266
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne