Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Podsumowanie IV Gminnego Konkursu Plastycznego „Na choince ozdób wiele”

09.02.2024
Ziemia Limanowska jest jednym z tych regionów w naszym kraju, gdzie wszelkie tradycje przekazywane są od najdawniejszych lat z pokolenia na pokolenie, szczególnie te związane m.in. ze świętami Bożego Narodzenia. Jedną z nich jest własnoręczne wykonywanie ozdób choinkowych z najróżniejszych materiałów, które potem pięknie prezentują się na świątecznym drzewku.

Kierując się chęcią, by i w tym roku stworzyć okazję do kultywowania wśród najmłodszych tego wspaniałego zwyczaju bożonarodzeniowego, pragnęliśmy po raz kolejny zaprosić przedszkolaki z terenu Gminy Limanowa do udziału w IV Gminnym Konkursie Plastycznym „Na choince ozdób wiele”, który został objęty honorowym patronatem przez Wójta Gminy Limanowa – Jana Skrzekuta.

Konkurs odbywał się w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu, a jego pomysłodawcą, a także koordynatorem była  Karolina Knapik.Celem IV Gminnego Konkursu Plastycznego „Na choince ozdób wiele”, było kultywowanie wśród najmłodszych tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie umiejętności plastycznych przedszkolaków, rozbudzanie wyobraźni przy tworzeniu pracy, a także promowanie talentów dzieci.
Zadaniem uczestników było wykonanie dowolnej ozdoby choinkowej w formie np. aniołka, bombki, itp. W tym roku do konkursu zgłoszono 24 prace z siedmiu placówek z terenu Gminy Limanowa, z których większość była autorstwa starszych przedszkolaków.

18 stycznia 2024 r.  komisja konkursowa w składzie:  Dorota Gąsiorek, Beata Rozum, Natalia Wątroba oraz  Danuta Guzik, uwzględniając kryteria zawarte w regulaminie konkursu takie jak: zgodność z tematem, wkład pracy dziecka, pomysłowość, różnorodność zastosowanych materiałów, a także estetyka wykonania pracy, wyłoniła zwycięzców IV Gminnego Konkursu Plastycznego „Na choince ozdób wiele” w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4-latki oraz 5-6-latki.

 
W kategorii dzieci 3-4-letnich:

I miejsce – Urszula Tokarczyk – Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie – opiekun: Ewelina Faron
II miejsce – Radosław Ślimak – Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu – opiekun:  Karolina Knapik
III miejsce – Mikołaj Kapitan – Szkoła Podstawowa  im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu – opiekun:  Katarzyna Pietroń
Wyróżnienie: Laura Golonka – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie – opiekun: Dorota Puchal
Dorota Pająk – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie – opiekun:  Natalia Faron
Laura Florek – Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie – opiekun:  Ewelina Faron
Alicja Matyasik – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce – opiekun:  Klaudia Matyasik - Bieda

 
W kategorii dzieci 5-6-letnich:

I miejsce – Dorota Geniec – Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu – opiekun: Karolina Knapik
II miejsce – Hanna Ryś – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce – opiekun: Barbara Ryś
Tymon Lis – Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie – opiekun: Ewelina Faron
III miejsce – Aniela Tokarczyk – Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie – opiekun: Ewelina Faron
Lena Szubryt – Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu – opiekun: Karolina Knapik
Wyróżnienie - Marcelina Kasińska – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie – opiekun: Bogumiła Bubula
Wiktoria Bieda -  Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce – opiekun: Klaudia Matyasik – Bieda
 

30 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu odbyło się uroczyste podsumowanie IV Gminnego Konkursu Plastycznego „Na choince ozdób wiele”. Wśród przybyłych na to spotkanie Gości byli: Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej –  Edyta Król, Kierownik Wydziału Kultury i Promocji –  Wojciech Korabik, a także mali artyści, którzy wzięli udział w konkursie wraz ze swoimi rodzicami, opiekunami oraz nauczycielami, którzy przygotowali je do wzięcia udziału w IV Gminnym Konkursie Plastycznym „Na choince ozdób wiele”.


Po powitaniu wszystkich zebranych przez Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu – Zbigniewa Króla, nadszedł czas na wręczenie dyplomów i nagród.Spotkanie zakończyło się wykonaniem wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Limanowa za objęcie honorowym patronatem IV Gminnego Konkursu Plastycznego „Na choince ozdób wiele” oraz ufundowanie dyplomów i nagród dla dzieci biorących udział w konkursie. Wszystkim małym artystom oraz ich opiekunom jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznym konkursie.  
 


Liczba wyświetleń: 322
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne