Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

GMINA LIMANOWA – SAMORZĄDOWY LIDER INWESTYCJI

06.02.2024
Gmina Limanowa wyróżniona została certyfikatem BRĄZOWEGO LIDERA INWESTYCJI za miesiąc styczeń 2024. Tytuł Samorządowego Lidera Inwestycji przyznawany jest Samorządom oraz jednostkom organizacyjnym, których działalność ma największy wpływ finansowy i inwestycyjny na polski rynek gospodarczy.

Samorządowy Lider Inwestycji, to ogólnopolski ranking, którego zadaniem jest niezależna, obiektywna i wiarygodna ocena poziomu oddziaływania samorządów i jednostek samorządowych na aktywność inwestycyjną całego kraju. Aby wyznaczyć Samorządowych Liderów Inwestycji, raz w miesiącu, analizie poddawany jest każdy region Polski w tym: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy miejskie, powiaty oraz województwa w zakresie ilości ogłaszanych przetargów. Gmina Limanowa jest jedynym samorządem w powiecie wyróżnionym tym certyfikatem.Organizatorem certyfikacji Samorządowy Lider Inwestycji jest Firma Mikrotech S.A. z Krosna, właściciel vortali owg.pl i owginfo.pl. oraz znaku słowno-graficznego "Samorządowy Lider Inwestycji".
Ranking tworzony jest dwuetapowo. W etapie pierwszym – regionalnym w obrębie każdego z kilkudziesięciu tysięcy mniejszych rankingów, wyłanianych jest dziesięć podmiotów (samorządy razem z instytucjami) o największej aktywności inwestycyjnej i wpływie na rynek inwestycyjny danego regionu. Podmioty z TOP 10 etapu regionalnego, przechodzą do etapu drugiego - ogólnopolskiego, w którym odsiewa się tylko samorządy i ich jednostki samorządowe oraz oceniany jest ich wpływ na rynek inwestycyjny całego kraju.

Jan Skrzekut Wójt Gminy Limanowa powiedział, że„ Nie spodziewaliśmy się tego wyróżnienia, tym bardziej, że nasz samorząd oceniony został przez niezależny ogólnopolski podmiot. Otrzymany certyfikat jest dla nas niespodzianką jak i też wyróżnieniem za liczne działania inwestycyjne skierowane na rozwój Gminy Limanowa”.
Pełne informacje na temat celu i zasad tworzenia rankingu znajdziecie Państwo na stronie owg.pl w zakładce Samorządowy Lider Inwestycji.

 


Liczba wyświetleń: 554
1

Pliki do pobrania

3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne