Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dzień Babci i Dziadka - Szkoła Podstawowa w Pasierbcu

01.02.2024
"Babcia i Dziadek mają wielkie serca, Pamiętamy o nich, Nie tylko od święta. Bardzo ich kocham, Cenię i szanuję, Najlepsze życzenia im przekazuję"
 
25 stycznia 2024r. do Szkoły Podstawowej w Pasierbcu bardzo licznie przybyły Kochane Babcie i Drodzy Dziadkowie. Wszak miały tam miejsce uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka.

W uroczystości wzięli udział także zaproszeni goście : Wójt Gminy Limanowa - Jan Skrzekut, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół - Edyta Król, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu - ks. Bogdan Stelmach, ks. Prałat Józef Waśniowski, ks. Adam Mokrzycki oraz ks. Andrzej Kmiecik, a także cała społeczność szkolna.

W przygotowanie programu artystycznego dla Gości oraz organizację tego szczególnego dnia zaangażowani byli uczniowie klas 1-3 oraz wszystkich oddziałów przedszkolnych, a także uczniowie klas starszych. Dzieci pięknie tańczyły, śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Był także czas na wspólne kolędowanie przy akompaniamencie szkolnej kapeli i zespołu regionalnego Pasierbiocki oraz krótki koncert w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej. Uczniowie klasy 3 zaprezentowali piękny i poruszający spektakl pt. "Dziewczynka z zapałkami".

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Dyrektor szkoły Zbigniew Król oraz Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, którzy podziękowali Szanownym Dziadkom za tak liczną obecność, jednocześnie gratulując małym artystom wspaniałych występów. Głos zabrał także Stanisław Gurgul, który w imieniu Babć i Dziadków wyraził słowa wdzięczności dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji dzisiejszego dnia. Na zakończenie wnuczęta złożyły swoim Dziadkom i Babciom życzenia, wręczając własnoręcznie wykonane upominki.

Po uroczystym „Sto lat” Babcie i Dziadkowie spotkali się tradycyjnie na słodkim poczęstunku przygotowanym przez Rodziców. Dziękujemy Drogim Gościom za tak liczne przybycie i zapraszamy do Pasierbca za rok!


Liczba wyświetleń: 453
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne