Wieczór Kolęd w Bałażówce - Hej kolęda, kolęda...

12.01.2024
Tradycyjnie 6 stycznia w Święto Trzech Króli, mieszkańcy wsi Bałażówka wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się w Świetlicy Wiejskiej, aby wspólnie śpiewać kolędy.

W  wspólnym kolędowaniu udział wzięli Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut,Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu ks.Bogdan Stelmach, Sołtys Wsi Bałażówka Henryk Gąsiorek.

Wszystkich licznie zebranych przywitali mali kolędnicy z gwiazdą i turoniem, którzy przy akompaniamencie skrzypiec zaśpiewali dawne kolędy i pastorałki.Ten występ był również okazją do zaprezentowania talentów muzycznych i aktorskich najmłodszych mieszkańców wsi.

W spotkaniu uczestniczyła  także miejscowa kapela, która w swym repertuarze prezentowała kolędy, pastorałki oraz ludowe melodie i przyśpiewki.Kolędowaniu towarzyszyła również degustacja potraw i ciast przygotowanych przez Panie z reaktywowanego w ubiegłym roku Koła Gospodyń Wiejskich w Bałażówce, które we wrześniu br. obchodzić będzie 25 rocznicę założenia.Najmłodsi, oprócz wspólnego śpiewania kolęd mieli również okazję kreatywnie spędzić czas pod opieką animatorki, która zapewniła im wiele atrakcji i świetną zabawę.

Spotkanie było kolejną okazją do integracji środowiska. Mieszkańcy chętnie i aktywnie włączyli się zarówno w jego przygotowanie oraz przebieg i z zadowoleniem  już myślą o przyszłorocznym kolędowaniu.