Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Jasełka w Szkole Podstawowej w Kaninie

15.01.2024
 
W dniach 13 i 14 stycznie 2024 r. Szkoła Podstawowa w Kaninie stała się miejscem niezwykłych wydarzeń. Na scenie prezentowali się młodzi artyści ze Szkolnego Koła Caritas przedstawiając przepiękne Jasełka przygotowane przez SKC i jego Przyjaciół. Nie zabrakło Pastuszków , Marii ,Józefa , dzieciątka, Króla Heroda diabła i innych postaci widowiska.

Aktorom  towarzyszył chórek  Aniołów przeplatając sceny pięknym śpiewem  kolęd i pastorałek. Bogata i ciekawa dekoracja była ozdobą całego występu.
W wydarzeniu wzięła  udział gościnnie  Grupa Kolędnicza z Turoniem. Przy góralskich rytmach tłumnie zebrana publiczność wspólnie kolędowała .Jasełka wraz z kolędowaniem przebiegły w uroczystej i podniosłej atmosferze. To doniosłe wydarzenie zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Jacenty Musiał, Sołtys wsi Kanina Barbara Hebda, Radna Gminy Limanowa Beata Kwiatkowska, Prezes OSP   Wysokie  Tadeusz Witecki wraz z małżonką ,Ksiądz Proboszcz Jan Raś, Ksiądz Piotr Fela, Przewodnicząca Rady Rodziców Andżelika Jaskulska i Małgorzata Cięciel z Biblioteki Gminnej  .
Dyrektor Szkoły Halina Śmierciak serdecznie podziękowała twórcom tego wydarzenia, Katarzynie Zięba, Zofii Wąs, i Zuzannie Wąs , Pani Sołtys , Rodzicom uczniów   za ogromny wkład i zaangażowanie w organizację Jasełek.Podkreśliła, że powołane w październiku Szkolne Koło Caritas zyskało już bardzo wielu przyjaciół i zbiera owoce dobra wokół siebie, czego przykładem są zorganizowane Jasełka.
Inicjatywa ta spotkała się z dużym odzewem społeczności , o czym świadczył bardzo liczny udział społeczności lokalnej   w obydwa dni.
Uczniowie- młodzi aktorzy za występ zostali nagrodzeni gromkimi  brawami . Jasełka były również okazja dla dyrektor szkoły  do złożenia życzeń noworocznych i zaproszenia na uroczystość  Dnia Babci i Dziadków , która odbędzie się   23.01.2024 r.


Liczba wyświetleń: 373
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne