Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dzień Babci i Dziadka -Szkole Podstawowej nr 2 w Siekierczynie

26.01.2024
Babciu, Dziadziu, w dniu Waszego święta,
życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

 
22 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Siekierczynie  odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka, która rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym. Ks. Proboszcz Kazimierz Matusik powitał wszystkich zebranych, składając najserdeczniejsze życzenia Babciom i Dziadkom. Uczniowie uświetnili uroczystość w Kościele kolędami, grając na instrumentach muzycznych oraz występami dziecięcej i młodzieżowej Grupy Kolędniczej „Z gwiazdą”.

Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole z udziałem zaproszonych gości - Wójta Gminy  Limanowa  Jana Skrzekuta, Dyrektora Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej  Edyty Król, Siostry Urszuli Kosickiej, Proboszcza Parafii Ks. Kazimierza Matusika, Przewodniczącej Rady Rodziców  Beaty Szymoniak.
 Dyrektor Józefa Setlak przywitała wszystkich zaproszonych Gości, Babcie, Dziadków, dzieci, nauczycieli, rodziców. W imieniu całej społeczności szkolnej oraz własnym złożyła Drogim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, szczęścia oraz długich lat życia wypełnionych radością i życzliwością.

Następnie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III  przedstawiły programy artystyczne, na  które złożyły się pokazy taneczne, wzruszające wiersze, piosenki i Jasełka. Nie zabrakło kolęd granych na instrumentach muzycznych w wykonaniu naszych uczniów.
Babcie i Dziadkowie podziwiali swoje pociechy, nagradzając ich występy gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat, sto lat, niech żyją, żyją nam…", a następnie obdarowano Kochane Babcie i Dziadków laurkami i z serca płynącymi życzeniami, bo „Serce Babci i Dziadka, to ocean dobroci…”.

Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, podczas którego nasi uczniowie kolędowali od sali do sali umilając Drogim Babciom  i Dziadkom pobyt w naszej szkole.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. To był naprawdę wyjątkowy dzień, który zostanie na długo w naszej pamięci.


Liczba wyświetleń: 452
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne