Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Tradycja łączy pokolenia - Szkoła Podstawowa w Męcinie

20.12.2023
 „(…) Oto zwiastuję Wam radość wielką,
która będzie udziałem całego narodu:
dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel,
którym jest Mesjasz, Pan”
Łk 2, 10-11 
Święta to niezwykły i przepiękny czas… To okres szczególnej dobroci oraz refleksji nad tym, co w życiu ważne. Chcąc wprowadzić wszystkich w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, dzieci z klasy 3a i 3b wcieliły się w postacie biblijne, prezentując wyjątkowe w swej wymowie przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej.

Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością  dyrektor – Grzegorz Krzak, wicedyrektor – Beata Jabłońska, ks. proboszcz Witold Machalski, grono pedagogiczne oraz zaproszeni specjalnie na tę okazję emerytowani pracownicy szkoły.
Przedstawienie w wykonaniu trzecioklasistów wprowadziło widzów w stan autentycznego i głębokiego przeżywania pamiątki Narodzenia Syna Bożego.Ciepłe, płynące prosto z serc teksty, wypowiadane z dziecięcą wrażliwością były rodzajem hołdu składanego Małemu Jezusowi. Aktorzy zaprezentowali historię narodzin Chrystusa, a zawarte w programie treści religijne przeplatane kolędami, pastorałkami oraz tańcem wytworzyły niepowtarzalny nastrój.  Występujący uczniowie wykazali się dużym kunsztem aktorskim i muzycznym, wprowadzając widownię w cudowny świąteczny stan ducha.

Po części artystycznej  na scenie zaprezentował się zespół regionalny „Mali Męcinianie”, który umilał przybyłym gościom czas śpiewem pieśni o tematyce bożonarodzeniowej, zachęcając uczestników do wspólnego kolędowania. Zewsząd dobiegał radosny gwar, a w nim pobrzmiewały ciepłe, pełne życzliwości słowa. Była to bardzo wzruszająca chwila łącząca pokolenia. Miłym akcentem na zakończenie części artystycznej były słodkie upominki dla zaproszonych seniorów oraz życzenia złożone przez dyrektora szkoły, a także przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.
Tradycyjne jasełka stały się idealną okazją do wzmocnienia więzi międzypokoleniowej, a słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły wszystkim uczestnikom, dlaczego co roku czekamy na Boże Narodzenie. Spotkanie opłatkowe  dowiodło, że w ludziach, niezależnie od wieku, istnieje potrzeba dzielenia się radością, dobrym słowem i życzliwością.
 


Liczba wyświetleń: 519
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne