Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Spotkanie autorskie z Mariolą Lorek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi.

01.12.2023
W środę, późnym popołudniem, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z młodą pisarką, Mariolą Lorek z Przyszowej, której debiutancka książka zyskuje coraz większe uznanie czytelników.

Młoda autorka, zaledwie dwudziestoczteroletnia, przyciągnęła grono entuzjastów literatury, by podzielić się swoją pasją i sukcesem. Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego przywitania przez dyrektora biblioteki, Jacentego Musiała, który nie krył entuzjazmu z powodu obecności tak utalentowanej młodej twórczyni. Słowo uznania skierował także wójt gminy Limanowa, doceniając pisarkę i jej wkład w szerzenie kultury.

Na spotkanie przybyli Jan Skrzekut - wójt gminy Limanowa, Leszek Mordarski - radny miejski, Jan Lorek, gawędziarz (tata autorki) z rodziną, Tadeusz Witecki - prezes Kongregacji Kupieckiej w Limanowej z żoną, Katarzyna Wnękowicz z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Łukowicy, Krzysztof Kosecki - instruktor Regionalnego Zespołu ,,Przyszowianie” i mieszkańcy.  

Moderatorem spotkania była Krystyna Trzupek, która wprowadziła zebranych w temat literatury young adult. Autorka, skromna i pełna energii, dzieliła się swoimi inspiracjami do napisania książki oraz opowiadała o trudnościach i radościach związanych z procesem twórczym. Jednym z najbardziej fascynujących elementów było poznanie historii samego debiutu autorki. Dowiedzieliśmy się, że pomysł na książkę pojawił się już w bardzo młodym wieku, a praca nad nią trwała rok. Publiczność była zafascynowana jej determinacją i zdolnościami, które pozwoliły jej osiągnąć taki sukces w tak młodym wieku. W trakcie spotkania autorka opowiedziała o głównych motywach swojej książki, poruszając zarówno kwestie uniwersalne, jak i tematy bardziej związane z młodzieńczym doświadczeniem. Jej oryginalne podejście do tematów trudnych, a zarazem powszechnych, zyskało uznanie zarówno krytyków, jak i czytelników. Po krótkiej prezentacji autorka udzieliła odpowiedzi na pytania zgromadzonej publiczności. Widać było, że uczestnicy byli zafascynowani nie tylko samą książką, ale także osobowością autorki.

Na zakończenie spotkania dyrektor biblioteki i wójt Limanowej,  przekazali autorce serdeczne gratulacje z okazji udanego debiutu. Podziękowali także wszystkim uczestnikom za przybycie i udział w wydarzeniu. Spotkanie zakończyło się sesją autografów, gdzie każdy mógł osobiście porozmawiać z autorką i zdobyć podpisaną kopię jej książki. To wyjątkowe spotkanie z młodą pisarką było nie tylko okazją do poznania talentu, ale także inspiracją dla wszystkich, którzy marzą o pisarskiej karierze. Mamy nadzieję, że to tylko początek jej literackiej drogi, pełnej sukcesów i nowych, pasjonujących projektów.

Liczba wyświetleń: 369
5

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne