Remont drogi gminnej Męcina – Kłodne – Stańkowa

04.12.2023
29 listopada br. odebrano prace wykonane w ramach zadania pn. „Remont drogi gminnej nr 340452K Męcina – Kłodne – Stańkowa w km od 0+980,00 do km 3+010,00  w miejscowości Męcina, Kłodne, Gmina Limanowa”.

Uczestnikami odbioru byli Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Z-ca Wójta Wojciech Pazdan, Radny Gminy Limanowa, a zarazem sołtys wsi Kłodne Władysław Lachor,  inspektor nadzoru Janusz Liptak, kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich Stanisław Piegza oraz Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa ZBD GROUP Sp. z o.o. Katarzyna Chełmecka-Lech i kierownik budowy Marcin Pawlak.

Całkowita wartość zadania : 501 593,77 zł, z czego 290 582,00 zł stanowiła dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo ZBD GROUP Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem ul.Jagodowa 61, 33-300 Nowy Sącz.

Powyższa inwestycja jest kontynuacją rozpoczętej w 2019 r. remontu w/w drogi, gdzie wówczas wykonano remont drogi zaczynając od drogi powiatowej na długości ok. 950 mb.
W obecnym etapie zrealizowano poprawę poboczy i odwodnienia drogi na długości 820 mb gdzie nawierzchnia była w dobrym stanie. Następnie na długości 1210 mb po wykonaniu warstwy wyrównawczej położono nową warstwę ścieralną, poprawiono pobocza i odwodnienie drogi, wykonano też 4 „mijanki” by ułatwić komunikację na drodze.

Dzięki realizacji tego zadania wszyscy mieszkańcy, dla których powyższa droga stanowi jedyny dojazd mogą korzystać z drogi o nawierzchni bitumicznej, która jest w dobrym stanie na całej długości.