OSP Rupniów z nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym

22.12.2023
W dniu 21.12.2023 roku Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut uczestniczył w spotkaniu w Komendzie Powiatowej PSP Limanowa, gdzie miało miejsce przekazanie średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego Mercedes dla OSP Rupniów.
Przekazanie było możliwe dzięki pozyskaniu przez PSP Limanowa nowego samochodu Volvo FLD3C, który zastąpił pojazd Mercedes. Otrzymany pojazd po dokonaniu bieżących naprawach, modernizacji i doposażeniu w niezbędny sprzęt zostanie wprowadzony do podziału bojowego Jednostki OSP Rupniów.

Zakupu nowego pojazdu Volvo FLD3C wsparła Gmina Limanowa w wysokości 210 000,00 zł oraz Powiat Limanowski w wysokości 200 000,00 zł.

W przekazaniu uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Jednostki OSP Rupniów z Naczelnikiem Olgierdem Halotą i Druhem Dawidem Bogaczem, Komendant PSP Limanowa Tomasz Pawlik, Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, pracownik ds. ochrony przeciwpożarowej – Piotr Pala.